Move to Heaven adlı Güney Kore dizisinde eşcinsel karakterlere yer veriliyor

2021 yapımı Güney Kore dizisi, yayınlanan bölümlerinden birinde eşcinsel bir adamın hikayesi üzerinden LGBT temsiliyeti yapıyor.
Move to Heaven adlı Güney Kore dizisinde eşcinsel karakterlere yer veriliyor

 

"Move to Heaven," 2021 yapımı bir Güney Kore dizisidir. Dizi, otizmli bir yetişkin olan Han Geu Roo'nun hikayesini anlatır. Babasının ölümünden sonra, Geu Roo, babasının şirketi olan "Move to Heaven"ı devralır. Bu şirket, ölenlerin eşyalarını toplar ve onların yaşam hikayelerini anlatır. Geu Roo'nun yeni bakıcısı Cho Sang Goo'dur, ve bu ikili ölenlerin eşyalarını toplayarak onların hikayelerini öğrenir. Dizi boyunca, Geu Roo ve Sang Goo, yaşamın anlamı ve önemi üzerine düşünmeye başlar.

Güney Kore yapımı dizide LGBT temalı bir bölüme yer veriliyor.

Dizinin 5. bölümünde LGBT teması işlenir. Bir adamın hastanede bir kadını rehin alması ve ardından doktorun öldüğü bir olayla başlar. Bu olayın ardından Geu Roo ve ekibi, doktorun gizli bir ilişkisi olduğunu ve bu ilişkinin hikayesini çözmeye çalışır. Bu, doktorun ölümünün ardındaki bir eşcinsel aşk hikayesini gün yüzüne çıkarır. Jung Soo-hyun adlı bir müzisyenle olan bu ilişki, toplumsal baskılar ve aile beklentileri nedeniyle zorlu bir hale gelir. Sonunda, doktorun ölümü ve yaşadığı hikaye duygusal bir şekilde sunularak eşcinsellik teması işlenir. Bölümün sonunda, Jung Soo-hyun'un ölümünden sonra bıraktığı mektup, bir kutu ve doktorun ölmeden önceki son dileği ortaya çıkar. Dizi, Netflix platformunda yayınlanmaktadır.