Marvel’s Voices: Pride

Marvel’s Voices: Pride çizgi romanı, Marvel evreninin ilk LGBTQ+ karakterine yer vermesinin yanı sıra seri boyunca çeşitli cinsel yönelimlere sahip queer kahramanların hikayelerini konu alıyor.
Marvel’s Voices: Pride

 

LGBT teması kapsamında hazırlanan Marvel’s Voices: Pride serisinin ilk sayısında, Marvel çizgi roman zaman çizelgesindeki ilk LGBTQ+ karakteri ortaya çıkıyor.

Normalde serideki ilk LGBTQ+ karakter Northstar olmasına rağmen, kronolojik zaman diliminde Vnn’in hikâyesi çok daha geçmişte yer alıyor. Dolayısıyla Marvel Comics evrenindeki ilk eşcinsellik ‘’onuru’’ taş devrinden bir karaktere ait oluyor.

LGBTQ+
Vnn karakteri, Marvel evreninin ilk LGBTQ+ karakteri olarak tanıtılıyor.

Marvel evreninin ilk LGBTQ+ karakteri olarak tanıtılan Vnn karakteri, farklı olduğunu daima hisseden, bu yüzden de kabilesinden kaçan bir karakter olarak anlatılıyor. Yolculuğu sırasında kurtardığı ve "âşık olduğu" Brrkk isimli bir adamla tanışıyor. Eternals’ın Dünya’ya saldırması sonucunda ikisi birlikte bir mağarada hapis kalıyorlar. 

Marvel’s Voices: Pride çizgi romanı, seri boyunca Hulking, Northstar, Prodigy ve Iceman gibi çok farklı queer (cinsel sınırsızlık ve nötrlük vurgusu ile cinsiyet rollerini kabul etmeyen) kahramanların hikâyelerini anlatıyor. Çizgi roman, akıl almaz senaryolarla zihinleri işgal eden LGBT ideolojisinin temsiliyetinin yapıldığı yapımlar arasında yer alması bakımından önemlidir.

Cinsel yönelim
Marvel’s Voices: Pride çizgi romanı, seri boyunca çeşitli cinsel yönelimlere sahip queer kahramanların hikayelerini konu alıyor.