Marvel Dizisi Runaways

Marlel's Runaways adlı Amerikan web televizyon dizisi, 14 yaş ve üzerine hitap etmesine rağmen çıplaklık, cinsellik, LGBT teması, küfür, madde kullanımı ve şiddet içeriyor.
Marvel Dizisi Runaways

 

2017 yapımı Marvel's Runaways, aynı adlı Marvel Comics süper kahraman ekibine dayanan bir Amerikan web televizyon dizisidir. Ebeveynlerine ait bir sırrı keşfetmeleri üzerine onları durdurmak için birlikte çalışan çeşitli becerilere ve güçlere sahip bir grup gencin hikayesini anlatan seride ailenin kan bağıyla değil sevgiyle oluşan bir yapı olduğu vurgulanır. Dizi, Karolina’nın kendi cinselliğini kabullenmek için zorlu bir yolculuğa çıktığı çizgi roman üzerine kuruludur. 

Karolina, dizinin ilk bölümünde eşcinselliğiyle hemen bir bağ kurar. Bir partideyken kalabalığın içinde öpüşen iki kadın görür ve gökkuşağı ışığını yaymak ve dans edebilmek için, uzaylı kimliğini gizleyen bileziğini çıkarmaya karar verir. Orijinal "The Runaways" çizgi romanında Karolina, güneş enerjisini emebilen ve gökkuşağı ışığı yayan bir uzaylıdır. 

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Karolina'nın, yine bir kadın olan Nico Minoru ile eşcinsel bir ilişkiye başladığı görülür.

Lezbiyen
Marvel's Runaways televizyon dizisinde ve çizgi romanında lezbiyen karakterlerin yakınlaştığı sahneler bulunuyor.

Hem televizyon dizisinde hem de çizgi romanda, iki lezbiyen süper kahraman kadının öpüştüğü sahnelere yer verilir. 14 yaş ve üzeri ibaresi ile yayınlanıyor olmasına karşın Runaways dizisi çıplaklık, cinsellik, LGBT teması, küfür, madde kullanımı ve şiddet içermektedir.