Little Witch Academia

Çocuklara hitap eden çizgi dizide, kız çocukları arasında fiziksel yakınlaşmalara yer veriliyor.
Little Witch Academia

 

Little Witch Academia, 2013 yılında Japonya'da başlayan bir kısa film projesi olarak ortaya çıkan ve daha sonra bir televizyon dizisi olarak devam eden popüler bir anime serisidir. Türkiye’de Netflix çocuk platformunda yayınlanmaktadır.

Ana karakter Akko Kagari, sihirli güçlere sahip olmayan bir insan kızıdır; ancak büyük bir cadı olan Shiny Chariot'un gösterisini izledikten sonra büyülü dünyaya olan tutkusunu keşfeder. Böylece Luna Nova Büyücülük Akademisi'ne kabul edilir. Okulun büyülü dünyasında, Akko yeni arkadaşlar edinir, büyü öğrenir ve sık sık çeşitli maceralara atılır.

1.sezonun 8. bölümünde, Akko’nun oda arkadaşı, içtiği bitki karışımı nedeniyle uyanamayınca Akko panikler. Akko, uyuyan arkadaşının hayatını kurtarma isteği ve aciliyetiyle onu öpmeye çalışır. Fakat büyük tereddüt ve kararsızlık yaşanır ve öpücük gerçekleşmez. Daha sonra, daha önce uyuyan kız öpülmeyi kabul etmediğini belirtir.

Çocuklara hitap eden bir çizgi dizide, hayat kurtarma görevinin öpücük adı altında izleyiciye yansıtılmaya çalışılması rahatsızlık vericidir.  

Aynı sahnenin arka planında yer alan canavarın gözlerinde oluşan kalp şekli gibi detaylar ise, izleyici kitlesi çocuklardan oluşan çizgi dizilerde dikkatle ele alınması gereken unsurlardır.