Kozmik Kid - Kid Cosmic

Dizinin yapımcısı Craig McCracken:
Kozmik Kid - Kid Cosmic

 

"Kozmik Kid" (Kid Cosmic), Craig McCracken tarafından Netflix için hazırlanan bir animasyon süper kahraman komedi dizisidir. Genç bir çocuk olan Kid'in süper kahraman olma hayalleri ve maceralarını anlatmaktadır. Beş kozmik güç taşı bulduğunda, Dünya'yı uzaylı istilasından korumak amacıyla çeşitli yeteneklere sahip bireylerden oluşan bir ekip kurar.

Dizide, karakterlerden ikisi, Fry ve Hamburg, eşcinsel bir çifti temsil eder.

Kid Cosmic'in yaratıcısı Craig McCracken, Kid Cosmic'te LGBTQ+ karakterlerin temsilini şu şekilde ifade eder: "Kapsayıcı ve herkesi temsil eden bir gösteri yapmak istedim. Çocukların kendilerini görmelerini ve aşkın aşk olduğunu ne olursa olsun anlamalarını istedim."

Çölde izole bir lokantada çalışanların ve rastgele müşterilerin aniden süper kahramanlara dönüşmesini konu alan Kid Cosmic'in 3. sezonu 3 Şubat 2022'de Netflix'te yayınlandı. Kid Cosmic'in yaratıcısı Craig McCracken, 2 Şubat'ta yaptığı bir Twitter paylaşımında Fry ve Hamburg'un çift olduğunu doğruladı. McCracken, 5 Şubat'ta Instagram'da "nasıl tanıştıklarını ve aşık olduklarını" da belirtti: Hamburg Avrupa'nın en iyi aşçılık okullarından birinden mezun olmuş, ancak "gerçek yemek" pişirmek istemiş, bu nedenle New Mexico'daki sıradan bir lokantada işe girmiş ve iş arkadaşı Fry'a aşık olmuş.

Dizi, Netflix çocukta +7 yaş sınırı ile yayınlanmaktadır.