Jurassic World Kretase Kampı

Önceleri çocuk kategorisinde +7 yaş sınırıyla yayınlanan dizi, iki kadının öpüştüğü bölüme gelen tepkiler üzerine yetişkin kategorisine alındı.
Jurassic World Kretase Kampı

 

Jurassic World Kretase Kampı (Jurassic World: Camp Cretaceous), Jurassic Park film serisinin genişletilmiş evreninde yer alan bir Amerikan animasyon televizyon dizisidir. Dizi, Universal Pictures ve DreamWorks Animation işbirliğiyle Netflix platformunda yayınlanmaktadır. Jurassic World filmlerinin olaylarından önceki zaman dilimini ele alır ve dinazorlarla dolu tehlikeli bir adada geçen maceraları anlatır.

Başlangıçta Netflix, bu diziyi çocuk kategorisinde +7 yaş sınırıyla yayınlıyordu. Ancak 5. sezonun bir bölümünde iki kadının öpüşmesi nedeniyle gelen tepkiler sonucunda RTÜK'ten ceza aldı. 

Bu tepkiler üzerine Netflix, dizinin izleyici kitlesini +18 olarak değiştirdi.

Netflix, iki kadının öpüştüğü sahneyi içeren bölümü yayından kaldırmış olsa da, diğer bölümlerde lezbiyen çiftin yakınlaşmaları ve cilveleşmeleri kaldığı yerden devam ediyor. 

Dizinin Jurassic World Kretase Kampı: Saklı Macera adlı özel bir bölümü, Netflix Çocuk kategorisinde yayınlanmaktadır. Bu nedenle ilk olarak bunu izleyen bir çocuğun, dizinin diğer bölümlerini merak edip yetişkin bölümünde izlemeye devam etmesi oldukça olasıdır. Böylelikle çocuklar, Netflix’in yetişkin kategorisindeki diğer pornografik ve sakıncalı içeriklere erişebilecek ve zihin dünyaları olumsuz etkilenecektir.