Junjou Romantica - Pure Romance | Anime & Manga

Dizide erkek karakterlerin sıklıkla cinsel eylemlerde bulunduğu sahnelere ek olarak tecavüz sahneleri de yer alıyor.
Junjou Romantica - Pure Romance | Anime & Manga

 

Junjou Romantica, erkek erkeğe eşcinsel ilişkileri konu alan Japon anime ve manga türü Yaoi (veya Boys Love, BL) türünde bir klasik olarak kabul edilen Shungiku Nakamura mangasına dayanan on iki bölümlük bir dizidir.

Hikaye, Misaki Takahashi'nin üniversite giriş sınavlarına hazırlanmasına yardımcı olan Akihiko Usami (28, yazar, bekar) ile yaşamaya zorlanmasıyla başlar.

Usami, müstear isimle yazdığı ve cinsel rüyalarını gerçekleştirdiği erkek aşk hikayelerinin popüler yazarıdır. Kolayca tahmin edebileceğiniz gibi, birlikte yaşamanın her iki erkek için de eşcinsel anlamda sonuçları olacaktır.

Manga ve animede her türden bishounen (Japonca bir kelime olup 'Güzel oğlan', 'Kadına benzeyen erkek' anlamına gelir) erkek mevcuttur ve ana olay örgüsü Misaki ve Akihiko'nun eşcinsel ilişkisi üzerinedir.  

Hemen hemen her bölümde, genellikle bulanık, ancak o anda tam olarak ne yaşandığından şüphe duyulmayacak kadar açık ve net şekilde cinsellik içeren sahneler yer alır. 

Seride erkek karakterlerin sıklıkla cinsel eylemlerde bulunduğu ve öpüştüğü görülür. Ayrıca açıkça tecavüz sahneleri mevcuttur.