Iceman | Çizgi Roman

Marvel evrenine ait Iceman adlı süper kahraman, Romeo adlı başka bir erkek süper kahramanla eşcinsel ilişki yaşamaktadır.
Iceman | Çizgi Roman


Marvel Comics'in Iceman karakteri, orijinal adıyla Robert "Bobby" Drake, X-Men çizgi romanlarında yer alan önemli bir süper kahramandır. Iceman, su ve nemi havadaki su buharından çekerek bunları dondurma gücüne sahiptir. 

Iceman karakteri, orijinal olarak heteroseksüel olarak tanıtılmıştır ve kadın karakterlerle romantik ilişkiler yaşamıştır. Ancak, 2015 yılında "Uncanny X-Men" #600 sayısı ile Iceman karakterinin eşcinsel olduğu açıklanmıştır.

Bu değişiklik, genç Jean Grey'in telepatik yetenekleriyle geçmişe giderek Iceman'in geçmişine ulaşması ve onun eşcinsel olduğunu keşfetmesiyle gerçekleşir. Bu değişiklik, LGBT ideolojisinin “normalleştirilmesi” adına yapılan bir hamle olarak görülmüştür.

Iceman, All New X-Men'in 2016 tarihli bir sayısında bir gey barı ziyaret eder. Iceman orada başkalarının duygularını hissetmesini ve değiştirmesini sağlayan empati temelli güçlere sahip Romeo adında bir adamla karşılaşır. İkilinin daha sonra eşcinsel ilişki yaşamaya başladıkları görülür.

Eşcinsel
Marvel evrenine ait Iceman adlı süper kahraman, Romeo adlı başka bir erkek süper kahramanla eşcinsel ilişki yaşamaktadır.

Çizgi romanın son sayıda ikilinin birlikte bir su parkını ziyaret ettiği ve öpüştükleri gösterilir.

Iceman'in eşcinselliğine dair hikayeler, X-Men çizgi romanları ve diğer Marvel serilerinde anlatılmaya devam etmektedir.