Harley Quinn Animasyon Televizyon Dizisi

Ana karakterin eşcinsel ilişkisine yer veren Warner Bros. yapımı Harley Quinn animasyon serisinde LGBT teması işleniyor.
Harley Quinn Animasyon Televizyon Dizisi

 

Harley Quinn, DC Comics karakteri Harley Quinn'in merkezinde yer aldığı bir animasyon televizyon dizisidir. Dizi, yetişkinlere yönelik içerikler içermekte ve karakterin kendine özgü mizahi ve “çılgın” tarzını yansıtmaktadır. Dizi, Warner Bros. şirketi tarafından üretilmiştir.

Dizide LGBT temaları da yer almaktadır. Dizi, karakterlerin ilişkilerine dair eşcinsel unsurlara değinmekte, özellikle de Harley Quinn ve Poison Ivy arasındaki ilişki ile LGBT temalarını işleyen bir yapım olarak öne çıkmaktadır.

İlk sezon, Ivy ve Harley'nin romantik ilişkisine değil, arkadaşlıklarına odaklanmaktadır. İkinci sezona kadar, bu iki "en iyi arkadaş" arasında eşcinsel ilişki görülmez. Ancak bir bölümde, Ivy ve Harley, Bane tarafından yönetilen "The Pit" adlı bir hapishaneye gönderilir. Umutsuzluğun çukuru bile Harley ve Ivy'nin kaçmak için bir plan yapmasını engelleyemez. Ivy, en iyi arkadaşını kurtarmak için kendi hayatını riske atarak Harley'ye olan sadakatini kanıtlar. Bu anın sıcaklığıyla Harley ve Ivy arasında “yoğun bir öpücük” yaşanır. Bu öpücük, birbirlerine duydukları eşcinsel hisleri gizlice ifşa eder.

Harley Quinn ve en yakın arkadaşı Poison Ivy'nin eşcinsel ilişkisi ile dizide LGBT teması işlenir. 

Başka bir bölümde, bu lezbiyen çift bir yatakta çıplak bir halde, battaniyeyle üstleri örtülü şekilde görülür. Görüldüğü üzere LGBT temsiliyeti oldukça aleni bir şekilde seyirciye gösterilmektedir. 

Lezbiyen çiftin uygunsuz görüntülerine yer veren dizide LGBT temsiliyeti alenen işlenmektedir.