Flip Flappers | Anime

İçerisinde çıplaklığın da görüldüğü anime serisi, ana karakterler üzerinden lezbiyenliği işliyor.
Flip Flappers | Anime

 

Flip Flappers, 2016 yılında yayınlanan bir anime televizyon serisidir. Seri, fantastik, macera ve bilim kurgu türlerini içermektedir.

Hikaye, Cocona adında sakin bir kızın ve Papika adında enerjik bir kızın sıra dışı bir dünyada yaptıkları fantastik yolculuğu anlatır. Bu dünya "Pure Illusion (Saf İllüzyon)" olarak bilinir ve rüyaları andıran farklı boyutlarla doludur. Cocona ve Papika, FlipFlap adında gizemli bir organizasyon tarafından işe alınır ve birlikte Pure Illusion'da yer alan "Amorphous" adlı parçaları bulmak için yolculuğa çıkarlar. Amorphous parçaları, organizasyonun lideri olan Salt'ın gizemli amacını gerçekleştirmesine yardımcı olacak güçlü nesnelerdir.

Lezbiyen ilişki diğer bazı animelerdeki kadar açıkça zikredilmese de, Flip Flappers izleyenlerin kesinlikle fark edebileceği LGBT ve özelde lezbiyen temalarına sahiptir. Cocona ve Papika, serinin başında sıradan arkadaş gibi görünen iki karakterdir. Ancak ilerleyen bölümlerde, aralarındaki bağ açık bir şekilde romantik ve eşcinsel anlamlara işaret eder.

Dizinin eşcinsellik vurgusu özellikle "Pure Component" adlı bölümde belirginleşir. Papika, zaman zaman erkek olmak da dahil olmak üzere birden fazla kişilik arasında gidip gelir ve Cocona, ne olursa olsun Papika’yı önemsemeye devam eder.

Seride iki kız karakterin beraber küvete girdiği görüntüler mevcuttur.

Bir sahnede, karakterlerin banyo yaptıktan sonra biri giyinik diğeri çıplak şekilde aynı yatağa girdiği gösterilir.

İzleyiciler ve ebeveynler, bu tür içerikleri izlerken dikkatli olmalı ve LGBT ideolojisinin yaydığı temaları sorgulamalıdır.