Ejderhalar Prensi - The Dragon Prince

İki anne ve çocuklarından oluşan bir aileye yer veren anime dizisi, örnek bir eşcinsel aile profili sergilemeye çalışıyor.
Ejderhalar Prensi - The Dragon Prince

 

Netflix’te yayınlanan Ejderhalar Prensi adlı animasyon serisi, dünyalarında meydana gelecek olan bir savaşı önlemek için mücadele eden üç karakterin maceralarını anlatıyor. Ancak içerik olarak LGBT karakterlerine yer veren bir yapım olduğunu söylemeliyiz. 

Dizinin bir bölümünde birbiriyle evli iki kraliçeye yer veriliyor. Üstelik bu kadınların bir de çocuğu var. İki kraliçe “anne” tarafından yetiştirilen çocuğun ise özellikle çok bilge ve aklı başında bir görünüme sahip olduğu dikkat çekiyor. Dizi bu aile üzerinden örnek bir eşcinsel aile profili sergilemeye çalışıyor. Bu yönüyle bakıldığında açıkça eşcinsel evlilik, eşcinsel ebeveynlik konularına yer verilen yapım, LGBT temsiliyeti taşıyor.

Dizide iki kadının öpüşme sahnesine yer veriliyor.

Serinin bir başka lezbiyen çifti ise Amaya ve Janai isimli karakterler. Dizide Janai isimli karakterin diz çöküp evlenme teklifi ettiği ve ikilinin öpüştüğü sahnelere yer veriliyor. 

Bir diğer eşcinsel çift Runaan ve Ethari adlı erkek karakterler. Bu karakterler de birbiriyle evli erkekler olarak gösteriliyor. İkilinin erkek erkeğe öpüştüğü sahnelere de yer veriliyor. 

Eşcinsel karakterlerin yoğunlukta olduğu bu seri açıkça LGBT mesajları barındırıyor. Ejderhalar Prensi bu haliyle Netflix’te yayınlanmaya devam ediyor.