DuckTales

Dizinin yapımcısı Frank Angonesbir: 'Sadece bununla yetinmeyeceğiz. Her zaman daha fazlasını yapma şansımız var.”
DuckTales

 

Disney’in animasyon dizisi DuckTales’de iki eşcinsel baba karakteri yer alıyor. İlk olarak 2. Sezonun "Friendship Hates Magic! (Arkadaşlık Sihirden Nefret Eder!)" bölümünde gösterilen Violet'in arkadaşı Lena'nın, Violet'in iki babası tarafından evlat edinildiği görülüyor.

DisneyXD’de yayınlanan animasyon dizisi DuckTales’in üçüncü sezonunda Violet isimli karakterin iki eşcinsel ebeveyni olduğu gösteriliyor. Violet, Huey’in hayatını kurtardığı ve bölümün sonlarına doğru Senior Woodchuck (Kıdemli Dağ Sıçanı) unvanını kazandığı için her ikisi de “I’m With Dad (Babamlayım)” yazılı tişörtler giyen iki eşcinsel ‘’babası’’ tarafından tebrik ediliyor.

Bu sahneyle ilgili dizinin yaratıcısı Frank Angones, birçok hayranın dizide LGBT temsilini görme isteği olduğunu söyledi. “Tüm karakterlerimiz için yaptığımız gibi Violet’in aslında kim olduğu, nasıl bir arka plana sahip olduğu ve çocuklarını seven destekçi babaları hakkında çok fazla konuştuk. Bu karakterler hakkında bir hikaye inşa etmedik. Fakat Huey ve Violet’i konu aldığımız bir bölümde onlara yer vermenin mantıklı olacağını düşündük.” “Aynı zamanda queer temsilciliğini ‘ebeveynler’ vasıtasıyla yapmanın biraz sorun olduğunun farkındayım. Animasyon dizimizde çeşitli farklılıkları temsil etmeyi başarılı bir şekilde yerine getirsek de aynı durum LGBT temsilciliği için geçerli değildi,” diyerek devam etti. “LGBT temsilciliğine yönelik bazı tema ve fikirlerimiz var. Yani bir tek bununla yetinip ‘Bakın, işte temsil ettik,’ demeyeceğiz. Her zaman daha fazlasını yapma şansımız var.”

Görüyoruz ki bu, Duckburg'da göreceğimiz queer temsilinin son örneği olmayacak.