DC Super Hero Girls

Yedi yaş ve üzeri izleyici kitlesi için Netflix çocuk kategorisinde yayınlanan animasyon serisi, iki lezbiyen anneye ait sahneler barındırıyor.
DC Super Hero Girls

 

DC Super Hero Girls, Warner Bros tarafından Cartoon Network için üretilmiş bir süper kahraman animasyon serisidir. 2019 yılından itibaren Netflix’te yayınlanmaktadır. Netflix’in çocuk kategorisinde yer alan serinin bir bölümünde ise LGBT temsiliyetine yer verilmiştir.

Süper kahramanlardan Jessica Cruz, iki lezbiyen anneye sahiptir. Dizinin bir bölümünde evinde arkadaşını misafir eden Jessica, onu ebeveynleri ile tanıştırmak ister. Ancak bu noktada sahnede iki kadın belirir.  

Serinin orjinal versiyonunda Jessica’nın iki annesi olduğu açıkça belirtilmektedir. Ancak Türkçe versiyonunda lezbiyen çift, Jessica’nın annesi ve teyzesi olarak anılır. İlgili bölüm değiştirilmiş haliyle yedi yaş ve üzeri içerik olarak Netflix çocuk kategorisinde yayınlanmaktadır.

Her ne kadar dizide LGBT vurgusu gizlenmeye çalışılsa da, DC Super Hero Girls resmi sosyal medya hesaplarında LGBT topluluğuna açıkça destek verilen paylaşımlar yapılmıştır. Anneler gününün kutlandığı paylaşımlarına ait görselde söz konusu lezbiyen çifte de yer verildiği fark edilecektir.