DC League of Super-Pets (DC Süper Evciller Takımı)

2022 yılında gösterime giren Warner Bros. yapımı animasyon filminde eşcinsel ilişki yaşayan iki kadın karaktere yer verilerek LGBT temsiliyeti yapılıyor.
DC League of Super-Pets (DC Süper Evciller Takımı)

 

2022 yılında gösterime giren Warner Bros. yapımı DC League of Super-Pets (DC Süper Evciller Takımı), içeriğinde yer alan karakterler sebebiyle LGBT temasına sahip yapımlar arasında gösteriliyor. Konu itibariyle, Superman'le birlikte çalışan Süper Köpek Krypto'nun, kaçırılan Superman ve Adalet Birliği üyelerini kurtarmak için kurduğu ekiple atıldığı maceraları anlatılıyor. Ancak filmin içeriğinde LGBT öğelerine rastlanıyor. 

Filmde evcil hayvanlardan biri, sahibinin nişanlısı olduğundan bahsediyor. Bu noktada kameranın iki kadın karakteri gösterdiği fark ediliyor. Türkçe dublaj versiyonunda ise birbirleriyle oldukça samimi görünen bu kadınlardan nişanlı değil “arkadaş” olarak bahsediliyor. Ancak sözler değiştirilse dahi beden dili ikilinin eşcinsel ilişki yaşadığını gösteriyor. 

LGBT
DC Süper Evciller Takımı adlı filmde yer alan eşcinsel çift

Çocuk ve gençlere yönelik bir animasyon filminde eşcinsel çifte yer verilmiş olması bu yapımın LGBT temsiliyetine sahip olduğunu gösteriyor.