Daima On İki - Twelve Forever

Yaş sınırı getirilmeden önce Netflix çocukta yayınlanan dizi, lezbiyen ve gey ilişkilere yer veriyor.
Daima On İki - Twelve Forever

 

Daima On İki (Twelve Forever), Amerikan yapımı bir animasyon televizyon dizisidir. Dizi, 2015 yılında bir internet animasyon serisi olarak başlamış, ancak daha sonra Netflix tarafından geliştirilip yayınlanmıştır. Dizinin senaristleri Julia Vickerman ve Shadi Petosky'dir.

Dizi, 12 yaşında bir kız olan Reggie'nin dünyasına odaklanmaktadır. Reggie, gerçek dünyanın zorluklarını ve hayal kırıklıklarını unutmak için hayal gücü dolu "Sonsuz Ada" adlı bir dünyada yaşar. Bu fantastik dünya, Reggie'nin hayallerini ve dileklerini gerçekleştirmesine izin verir. Reggie'nin en yakın arkadaşları arasında robot arkadaşı Todd ve kuş arkadaşı Esther vardır.

"Daima On İki," birçok LGBTQ+ karakteri içermektedir ve bunların başında baş karakter Reggie gelir. 17. bölümde, Netflix bölüm açıklamasına göre "Reggie, sekizinci sınıftan havalı bir kız olan Conelly'den çok etkilenir".

Reggie, Conelly'nin bazı arkadaşlarıyla video çektiği anları uzaktan izler. Conelly onu aralarına katılmaya davet ettiğinde, Reggie çekingen bir şekilde kaçar. Daha sonra, Reggie oyuncaklarıyla oynarken, Conelly yanına gelir ve genç kızın utanıp kaçmasına neden olarak yanlışlıkla Sonsuz Ada’nın anahtarını kırar.

Dizideki diğer bir LGBT karakteri ise, Reggie'nin birçok kez karşılaştığı kırmızı kostümlü kadın Popo Cadısı'dır. Türkçe dublajı ilginç bir şekilde erkek sesiyle yapılmıştır. Sonsuz Ada'da aynı cinsiyetten çiftler ve cinsiyetsiz varlıklar da görünmektedir.

Mack ve Beefhouse, Reggie'nin eskiden sahip olduğu ve adalara gömdüğünde canlanan iki aksiyon figürüdür. Vücut geliştiren ve yemek pişiren bu iki karakter eşcinsel bir ilişki içindedir. Mack ve Beefhouse karakterleri, "Daima Mack ve Beefhouse" adlı 7. bölümde öne çıkar.

Bölümde bu eşcinsel erkek karakterlerin öpüştüğü bir sahneye de yer verilir.

Bunlara ek olarak, yine iki erkek karakter olan Galexander ve Rance, 13. bölümde birlikte bir randevuda görülür. Galexander, eski erkek arkadaşından bahsederek randevunun kötü sona ermesine neden olur.

Son olarak, 20. bölümde Sonsuz Ada sakinlerinden Sevimli Guy ve Dr. Şampiyon birlikte görülür. Dr. Şampiyon'un kendisine iltifat etmesiyle Sevimli Guy kızarır.

"Daima On İki," son derece karmaşık mesajlar içeren bir animasyon dizisidir. Özellikle küçük çocuklar için kesinlikle uygun değildir. Başlangıçta Netflix'te çocuk kategorisinde yayınlanırken, sonradan +18 yaş sınırı getirildiği görülmüştür.