Catwoman: Hunted

DC Comics'in Kedi Kadın karakterinin yeni bir hırsızlık girişimini konu alan Catwoman: Hunted filmi, LGBT temsiliyeti yapan çizgi filmler arasında yer almaktadır.
Catwoman: Hunted

 

2022 yılında gösterime giren Catwoman: Hunted filmi, DC çizgi roman serisinden Catwoman (Kedi Kadın) karakterinin yeni bir hırsızlık girişimini ele alıyor. Ancak film, Catwoman'ın biseksüel oluşunu çok bariz bir şekilde tasvir ediyor ki bu birkaç yıl önce çizgi roman serisinde de işlenen bir durumdu. 

Hem erkek hem kadınlara karşı daima flörtöz tutumlar sergileyen Catwoman bir sahnede ise Batwoman isimli kadın karakteri tavlamaya çalışıyor. 

İkilinin neredeyse öpüşmek üzere olduğu sahnede Batwoman’ın da ondan etkilendiği görülüyor. Böylelikle iki kadın arasında bir eşcinsel çekim oluşturuluyor. Ana karakterin biseksüel olması ve bu meyilini yansıtması, filmdeki LGBT temsiliyetini en üst perdeden izlememize sebep oluyor. 

Bu açıdan bakılacak olduğunda “Catwoman: Hunted” filmi LGBT temasına sahip yapımlar arasında yerini alıyor.

LGBT
Catwoman: Hunted çizgi filminde eşcinsel çekim yaşadıkları görülen Batwoman ve Catwoman karakterleri ile LGBT temsiliyeti gerçekleştiriliyor.