Avengers: Endgame (Yenilmezler 4: Son Oyun)

Marvel yapımı Avengers: Endgame filminin yönetmeni Joe Russo, filmde eşcinsel bir karakteri canlandırarak Marvel Sinematik Evreni'nde eşcinsel olduğu açık edilen ilk karaktere yer veriyor.
Avengers: Endgame (Yenilmezler 4: Son Oyun)

 

2019 yapımı Avengers: Endgame (Yenilmezler 4: Son Oyun) filminde, isimsiz bir yan karakterin gey rolünde yönetmen Joe Russo tarafından canlandırıldığı görülmektedir. Gey karakter, bir erkekle randevuya çıktığından kısaca bahsettiği bir sahneyle karşımıza çıkmaktadır. Yönetmen Joe Russo’nun yer aldığı bu sahne ile Marvel Sinematik Evreni'nde eşcinsel olduğu belli edilen ilk karaktere yer verilmiştir. 

Eşcinsel
Avengers: Endgame filminin yönetmeni Joe Russo, filmde eşcinsel bir karakteri canlandırmıştır.

Yönetmenin, çok kısa bir süreliğine gösterilen bu sahneyle ilgili yaptığı açıklama ise oldukça dikkat çekicidir: "Temsil gerçekten çok önemli” diyen Russo, "Bu filmlerden dördünü çektiğimiz için bu bizim için önemliydi, içlerinde bir yerde eşcinsel bir karakter olsun istedik. Bütünlüğü sağlamak ve film yapımcılarından birinin bunu temsil etmesinin önemli olduğunu göstermek için içimizden birinin onu oynaması gerektiğini düşündük." 

Yönetmenin kendi ifadesi ve çabasıyla açıkça bir LGBT temsiliyetine yer verilen film Disney Plus’ta yayınlanmaya devam ediyor.