Avatar: The Legend of Korra | Anime - Çizgi Roman

Popüler anime dizisinde, iki kadın karakter arasındaki yakın arkadaşlık bağı dizi sonlarına doğru eşcinsel ilişkiye dönüşüyor.
Avatar: The Legend of Korra | Anime - Çizgi Roman

 

Avatar: The Legend of Korra adlı anime dizisi, Nickelodeon'da yayınlandığı dönemde LGBT temalarını içeren açık ifadelere yer vermese de, karakterlerin cinsel meyillerine, eşcinsel ilişkilerine dair bazı ipuçları ve imalar içeren sahneler barındırır. 

Dizideki en belirgin LGBT teması, ana karakter Korra'nın cinsel meylidir. Korra’nın biseksüel olduğu izlenimi verilmiştir. Başta Mako adındaki erkek karakterle romantik bir bağ kuran Korra, daha sonra Asami Sato adında bir kadın karakterle eşcinsel ilişki yaşar.

Korra ve Asami arasındaki yakın arkadaşlık bağı dizi sonlarına doğru eşcinsel ilişkiye dönüşür. Dizi finalinde, Korra ve Asami birbirlerine olan duygularını açıkça ifade etmeden Ruhlar Dünyası'na doğru yola çıkarlar, ancak bu sahnede romantizm ön plandadır. 

Animenin orijinal bir manga serisi yoktur, ancak resmi çizgi roman serileri diziyle bağlantılı olarak daha sonra yayınlanmış ve hikayenin devamını sağlamıştır.

Korra'nın lezbiyenliği çizgi romanlarda açık bir şekilde ele alınmaktadır. Dizi sonunda ima edilen romantik ilişki, çizgi romanlarda doğrulanır ve Korra'nın Asami Sato ile eşcinsel yakınlaşmaları açıkla sergilenir.