Arcane

Son derece ünlü League of Legends adlı oyunun animasyon serisi, eşcinsel karakterlerin yakınlaşmalarına yer veriyor.
Arcane

 

2021 yılında Netflix’te yayınlanan Arcane, League of Legends isimli bilgisayar oyununun uyarlaması bir dizidir. +16 yaş sınırı ile yayınlanmakta olan dizide eşcinsel karakterlere yer verilmiştir. 

Dizide yer alan Caitlyn ve Vi adlı iki kadın karakterin queer oldukları, dizinin yazarlarından Amanda Overton tarafından birçok kez teyit edilmiştir.

Ana karakter Vi ve Caitlyn arasında lezbiyen ilişkiye yer verildiği görülmektedir. İki kadının yakınlaşmaları sıklıkla gösterilmektedir. 

Vi karakteri kısa kesim saçları ve maskülen tavırlarıyla oldukça erkeksiyken; Caitlyn karakteri daha feminen bir duruşa sahiptir.

Bir sahnede ana karakter Vi’nin Caitlyn'e “Çok ateşlisin” dediği duyulur. Dizi boyunca iki kadının açıkça flörtleşmelerine yer verilir. Ayrıca Vi, Caitlyn’e “Cupcake” (güzellik, fıstık) şeklinde seslenir. 

League of Legends gibi son derece ünlü bir oyunun animasyon serisi de gençler için oldukça dikkat çekicidir. Ancak görüyoruz ki ana karakterler üzerinden bir eşcinsellik vurgusu yapılmaktadır.