All Hail the King

Marvel yapımı All Hail the King adlı kısa filmde, Iron Man'in düşmanı Justin Hammer karakterinin eşcinsel ilişki yaşadığına dair görüntüler yer alıyor.
All Hail the King

 

Marvel'ın 2014 yapımı kısa filmi All Hail the King'de, Iron Man'in düşmanı Justin Hammer'a yer verildiğini görüyoruz. Serinin diğer filmlerinden farklı olarak bir erkek arkadaşa sahip olduğu görülen karakter üzerinden açıkça LGBT temsiliyeti yapıldığı fark ediliyor. 

Justin Hammer karakterinin hapishanede geçen bir sahnesinde, yanında genç ve feminen tavırlara sahip bir erkek çocuğunun olduğu görülüyor. Bu sahnede çocuğun ona hizmet ettiği ve elini samimi bir şekilde Hammer'ın omzuna atarak ona yakınlık gösterdiği görüntüler göz önünde bulundurulursa açıkça bir eşcinsellik temsiliyeti yapıldığı söylenebilir. 

LGBT
Marvel yapımı All Hail the King filminde LGBT temsilinin yapıldığı sahne.

Justin Hammer'ın daha önceki filmlerde hem erkek hem kadın karakterlere meyil göstermesi, pek çok izleyici tarafından karakterin biseksüel olduğunun düşünülmesine neden olmuştu. Ancak karakterin cinsel meyiline dair şimdiye kadar ki en net görüntüye bu kısa filmde yer verilmiştir. Marvel filmlerindeki karakterlerin ve olayların detaylarına odaklanan kısa filmler, bu yönleriyle dikkat edilmesi gereken yapımlardır.