Üvey kızına tecavüzden müebbete mahkum edilen adam trans olduğunu açıkladı

Oklahoma'da 7 yaşındaki üvey kızına tecavüz etmekten müebbet hapis cezası alan adam, kadın cezaevine gönderilmek için trans olduğunu açıkladı.
Üvey kızına tecavüzden müebbete mahkum edilen adam trans olduğunu açıkladı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 28.05.2024
Yayınlanma tarihi: 27.05.2024

Oklahoma'da 7 yaşındaki üvey kızına tecavüz etmekten müebbet hapis cezası alan Robert William Perry II, mahkumiyetinin ardından transgender olduğunu açıklayarak ortalığı karıştırdı. Perry, savcıların mahkemede kendisini "istismarcı" olarak nitelendirirken "uygunsuz ifadeler" kullandığını iddia ederek, temyiz başvurusunda bulundu.

Dehşet Verici Cinsel İstismar ve Yargılama Süreci

32 yaşındaki Perry, küçük üvey kızına 2017'den 2018'e kadar cinsel istismarlarda bulundu. İstismar, çocuğun okulda yaşadıklarını bir arkadaşına anlatmasıyla ortaya çıktı. 

Küçük kızın öğretmeni, çocuğun yaşadığı cinsel istismarı öğrenmesinin ardından hemen harekete geçti ve çocuğa destek olmak için adımlar attı. Öncelikle, çocuğa özel bir görüşme ayarlayarak onun ifadelerini dinledi ve yaşadığı travmayı anlamaya çalıştı. Daha sonra çocuğun çizdiği resimleri okulun danışmanına ileterek durumu bildirdi. Danışmanın da Oklahoma İnsan Hizmetleri Departmanı ile iletişime geçmesiyle birlikte resmi bir bildirim süreci başlatıldı. 

Perry, 2018'de tutuklanmış ve 2020'de eyalet mahkemesinde mahkum edilmişti. Ancak mahkumiyet, eyaletin davayı kovuşturma yetkisinin bulunmadığı gerekçesiyle iptal edilerek federal hükümete devredildi.

Genç kızın maruz kaldığı cinsel istismara ilişkin kapsamlı ifadeler verdiği uzun bir tekrar duruşmasının ardından Perry, 2023 yılının Şubat ayında işlediği suçlar nedeniyle ömür boyu federal hapis cezasına çarptırıldı.

Trans mahkum
7 yaşındaki üvey kızına tecavüz etmekten müebbet hapis cezası alan adam, kadın cezaevine gönderilmek için trans olduğunu açıkladı.

Mahkumiyet Sonrası "Trans" Açıklaması

Mahkumiyetin hemen ardından Perry bir kadın olduğunu iddia ederek trans olduğunu duyurdu. ABD Adalet Bakanlığı, Perry'nin suçlarıyla ilgili basın açıklamasına bu değişikliği not düştü. Perry'nin avukatları, savcıların mahkemede mağdurun güvenilirliğini aşırı düzeyde vurguladığını ve bu nedenle adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini savunarak yeni bir yargılama talep ediyor.

"Cinsiyet Kimliği" ve Cezaevi Düzenlemeleri

Perry, mahkumiyetin ardından federal bir hapishaneye gönderildi. Biden yönetimi, mahkumların "cinsiyet kimliklerine" göre yerleştirilmelerine izin veren yönergeleri yeniden yürürlüğe koyduğu için Perry "cinsiyet kimliği" temelinde barınma talebinde bulunma hakkına sahip. Federal cezaevlerinde kendini trans olarak tanımlayan 1.500 mahkum bulunuyor ve bunların neredeyse %50'si cinsel suçlardan hüküm giymiş suçlular.

Temyiz Başvurusu ve Olası Sonuçlar

Perry'nin temyiz başvurusu, Oklahoma Kuzey Bölgesi Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi'nde değerlendirilecek. Avukatlar, mahkumiyetin bozulması ve yeni bir yargılama emri verilmesi gerektiğini savunuyor. ABD Hükümeti ise, Perry'nin suçlu bulunmasına neden olan çocuk ve diğer tanıkların ifadeleriyle mahkumiyet kararının arkasında duruyor.