Transseksüel olduğunu iddia eden bir terörist, erkeklerin cinsel tacizine uğradığını öne sürerek kadın hapishanesine nakil için dava açtı

Birden fazla terör suçundan 53 yıl hapis cezasına çarptırılan terörist, trans kadın olduğunu iddia ederek kadın hapishanesine nakledilme talebiyle Cezaevleri Bürosu'na dava açtı.
Transseksüel olduğunu iddia eden bir terörist, erkeklerin cinsel tacizine uğradığını öne sürerek kadın hapishanesine nakil için dava açtı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 21.03.2024

Birden fazla terör suçundan 53 yıl hapis cezasına çarptırılan terörist, trans kadın olduğunu iddia ederek kadın hapishanesine nakledilme talebiyle Cezaevleri Bürosu'na dava açıyor. Gerçek ismi Michael Hari olan Emily Claire Hari, adı Beyaz Tavşanlar olarak değiştirilen Vatansever Özgürlük Savaşçıları adlı sağcı bir milis grubunun lideriydi.

Hari, küçük bir grupla birlikte 2017 yılında ülke içinde terör eylemleri gerçekleştirmek amacıyla suç faaliyetlerinde bulunmaya başladı. Aynı yılın Ağustos ayında Hari'nin grubu Minneapolis, Minnesota'daki Dar-al Farooq İslam Merkezi imamının ofisinin yakınına el yapımı bir yangın çıkarıcı cihaz yerleştirdi. Hari'nin ortaklarından Micheal McWhorter, daha sonra saldırının amacının "Müslümanları Amerika Birleşik Devletleri'nden korkutup kaçırmak" olduğunu doğruladı. Saldırıda kimse yaralanmadı.

Kasım 2017'de Hari ve "askerleri" Illinois’'deki Kadın Sağlığı Uygulaması binasını hedef alarak binaya boru tipi bir bomba attılar. Bomba patlamadı ve kliniğin resepsiyon görevlisi tarafından bulunarak cihazın tesisten güvenli bir şekilde çıkarılması için polis çağrıldı.

Hari ve milisleri, faaliyetlerini sürdürebilmek için fon toplamak amacıyla İspanyol bir adamı soydu ve Aralık 2017'de Clarence’te iki yerel marketi soymak da dahil olmak üzere bir dizi küçük suç işlemeye devam etti. 2018'in başlarında Hari ve 'milisleri' Effingham yakınlarındaki demiryolu raylarına bombalı bir sabotaj girişiminde bulundu. Saldırının ardından grup, demiryoluna daha fazla zarar verecekleri tehdidiyle 190.000 dolar kripto para talep eden fidye e-postaları gönderdi.

Kısa bir süre sonra Hari, suçları başka birinin üzerine yıkmaya çalıştı ancak bu çaba federal müfettişlerin onu ve milislerini daha kolay takip etmesine yol açtı. Hari ve milisleri nihayetinde tutuklandı ve 2021 yılında Hari, Dar al-Farooq ofisini bombalamasındaki rolü nedeniyle 53 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hari 2022 yılında, yurt içindeki terörist faaliyetler yürütme ve kadın kliniğini bombalama girişimiyle ilgili bir dizi başka suçlamadan 14 yıl daha ceza aldı. 

Ancak duruşması sırasında Hari'nin transseksüel bir "kadın" olduğunu öne sürdüğü ortaya çıktı. Kendisi Beyaz Tavşan milislerine liderlik ederken, internette 'cinsiyet değiştirme', 'transseksüel ameliyatı' ve 'ameliyat sonrası transseksüeller' gibi terimleri araştırıyordu. Hari'nin Tayland'a kaçarak cinsiyet değiştirme ameliyatı olmayı planladığı da iddia ediliyordu.

Hari, mahkemeden cinsiyet disforisinin (cinsiyet hoşnutsuzluğunun) dikkate alınmasını istedi ve transseksüel bir kadın olduğu beyanına dayalı olarak hapishane yerleştirmesinin değiştirilmesi talebinde bulundu. Talebin ayrıntıları gizli tutuldu ve mahkeme başkanı son kararı Cezaevleri Bürosu'na bırakacağını belirtti.

Trans kadın
Birden fazla terör suçundan 53 yıl hapis cezasına çarptırılan Michael Hari, trans kadın olduğunu iddia ederek kadın hapishanesine nakledilme talebiyle Cezaevleri Bürosu'na dava açtı.

Ancak Reduxx haber sitesi, davaya bakan hakimin Hari'nin kadınlara yönelik bir cezaevi olan FMC Carswell'e yerleştirilmesini tavsiye ettiğini ancak Cezaevleri Bürosu'nun bunun yerine onu erkeklere yönelik bir tesise gönderdiğini öğrendi. Sonuç olarak Hari, 2022 yılının sonlarında Illinois Merkez Bölgesi'ndeki ABD Bölge Mahkemesi'nde Cezaevleri Bürosu'na karşı bir dava açtı.

Hari, Cezaevi Bürosu'nun Şubat 2022'de transseksüel bir mahkumun "kişisel güvenliğini" ve yerleştirme esnasında “cinsiyet kimliğini” bir öncelik haline getirmek için değiştirilen transseksüel politikası kapsamında bir kadın hapishanesine transfer edilmek istiyor. El yazısıyla kaleme aldığı şikayetinde Hari, "tehlikeli transseksüel avcıları" tarafından cinsel tacize maruz kaldığını ve transseksüel olması nedeniyle kendisiyle dalga geçildiğini iddia ediyor. O zamandan beri mahkemeye bir erkek hapishanesine ait olmadığını göstermeye çalışan ve iki düzineden fazla "delil" sunan Hari’nin belgeleri arasında mahkum üniformasına benzer bir elbise giydiği fotoğraflar da yer alıyor.

Hari, iç hukuk yollarını tüketmeye çalışarak Ekim 2023'te bir kadın cezaevine nakledilmek için resmen başvurdu. Barınma kararlarını veren Transseksüel Yürütme Konseyi, 10 Ocak 2024 tarihli bir e-posta yazışmasında, Hari'nin erkekler hapishanesine yerleştirilmesini yeniden onayladı ve Hari'ye davasının Kasım ayında yeniden inceleneceğini söyledi - Hari'ye geçmişte defalarca söylenen bir şeydi bu.

Hari ise Kasım ayında bir kadın hapishanesine nakledilmemesi halinde açlık grevine başlayacağını ve kendi penisini keseceğini iddia etti. Kendisi şu anda Pensilvanya'da erkek suçlulara yönelik yüksek güvenlikli bir tesis olan Allenwood USP'de tutuluyor. Hari "erkek" mahkum olarak sınıflandırılırken, BOP sistemindeki adı "Michael" yerine "Emily" olarak değiştirildi. Hari, bir kadın hapishanesi olan FMC Carswell'e taşınırsa bu tesiste tutulan ve trans kadın olduğunu öne süren birkaç tehlikeli erkekten biri olacak.

Daha önce Reduxx tarafından bildirilen bir habere göre, tecavüz ve çocuğa cinsel istismar suçundan hüküm giymiş bir erkek mahkum, trans kadın olduğunu iddia ederek Cezaevleri Bürosu'na karşı “ayrımcılık” iddiasıyla dava açmış ve FMC Carswell kadın cezaevine transfer edilmişti. July Justine Shelby isimli adam, cinsel istismara uğrayan bebeklerin fotoğraflarını dağıtırken yakalanmış ve çok sayıda çocuk pornografisi dağıtım suçundan mahkum edilmişti.

Keep Prisons Single Sex USA (Hapishaneleri Tek Cinsiyetli Tutun) isimli oluşuma göre, federal sistemde yaklaşık 1.980 transseksüel suçlu bulunuyor ve bunların 1.295'i trans kadın olduğunu öne süren erkeklerden oluşuyor. Bunların neredeyse yüzde 50'si ise cinsel suçlardan dolayı tutuklu.

Bu durum, genel federal mahkum nüfusunun sadece %12'siyle karşılaştırıldığında, trans kadın olduğunu iddia eden erkeklerin, trans olmayan mahkumlara göre neredeyse dört katı oranında cinsel suçlardan hapsedildiği anlamına geliyor. 2022 ile 2023 arasında transseksüel olduğunu iddia eden federal mahkumların sayısında ise neredeyse %23'lük bir artış yaşandığı görülüyor.