Transseksüel 'MAP' aktivisti, akademik araştırmaları etkileyen pedofili yanlısı grupla bağlantılı çıktı

Kendisini 'küçük çocuklara ilgi duyan kişi' (MAP) olarak tanıtan ve internette 'MAP' ürünleri satan bir mağaza işleten bir transın aynı zamanda akademisyenlere danışmanlık yapan bir pedofili yanlısı grupla da çalıştığı öğrenildi.
Transseksüel 'MAP' aktivisti, akademik araştırmaları etkileyen pedofili yanlısı grupla bağlantılı çıktı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 09.04.2024

Biyolojik cinsiyeti erkek olan ancak kendisini kadın ve "küçük çocuklara ilgi duyan kişi" (“minor-attracted person”, MAP) olarak tanıtan ve internette "MAP" ürünleri satan bir mağaza işleten bir trans, aynı zamanda akademisyenlere danışmanlık yapan bir pedofili yanlısı grupla da çalışıyor. Kendisi için Cali Miller takma adını kullanan Katie Cruz, pedofilinin cinsel yönelim olarak tanınması için kampanya yürüten ve Kuzey Amerika'nın en iyi üniversitelerinden bazılarında akademik araştırmalara katkıda bulunan aktivist grup B4U-ACT ile perde arkasında çalışıyor.

'MAP' terimi 'küçük çocuklara ilgi duyan kişi' anlamına gelen bir kısaltma ve çevrimiçi pedofil yanlısı topluluklarda çocukları cinsel olarak istismar etmek isteyen kişilere yönelik “damgalamayı/ayıplamayı” azaltmak üzere kullanılıyor. Terim, B4U-ACT'nin kurucu ortağı ve hüküm giymiş bir çocuk tecavüzcüsü olan Michael Melsheimer tarafından icat edildi. Melsheimer, örgütün amacının, Ulusal Yetişkin Erkek-Oğlan Çocuk Aşkı Derneği'nin (NAMBLA) yapamadığını yaparak pedofiliyi normalleştirmek olduğunu açıkça itiraf ediyor. Cruz, Patreon isimli platformda "ilgi duyduğu” yaşın 9-13 arasında olduğunu belirtiyor. Ayrıca kendisinin "trans yaşının" 13 ile 17 arasında olduğunu iddia ediyor. 

Pedofili
Katie Cruz, nam-ı diğer Cali Miller, pedofilinin yasallaştırılmasını savunan trans-kimlikli bir erkek.

Cruz, "Aşık Bir MAP" başlıklı blog yazısında küçük kızlara umutsuzca aşık olduğunu belirterek yetişkinlerle küçük yaştaki kızlar arasındaki ilişkilerin yasallaştırılmasına yönelik radikal fikirlere sahip olduğunu açıklıyor. 2019 tarihli yazısında: "Uzun zamandır küçük kızları sevdiğimi biliyordum. Küçük kızları duygusal ve fiziksel düzeyde her zaman cazip buldum," diye yazıyor. 2022 yılının Kasım ayında kaleme aldığı "Bizim Stonewall'umuz Geliyor" başlıklı yazısında ise yakında pedofililer için Stonewall düzeyinde bir toplumsal hesaplaşma olacağını öngörüyor. Cruz: "LGBT topluluğunu pedofillerle kıyaslayan söylemler olacak. Bu, ulus olarak bir kırılma noktasına gelene kadar şiddeti teşvik edecek... Anlatıyı şekillendirmeye yardımcı olmak ise MAP'ler olarak bize bağlı olacak" diye yazıyor.

Cruz ayrıca pedofili yanlısı sembollerin yanı sıra MAP onur bayrakları ve transseksüel onur ürünleri gibi çeşitli ürünlerin satışa sunulduğu bir "MAP Merch Shop" işletiyor. Cruz'un Cali Miller adıyla açtığı alternatif sosyal medya hesapları ise ilk olarak çocuk cinsel istismarından kurtulan ve çocuklara yapılan çevrimiçi kandırma eylemlerine karşı çıkan Seara Adair isimli bir kadın tarafından tespit edildi. Adair, Miller ve Cruz tarafından yapılan binlerce paylaşımı tarayarak, aynı kişi olduklarını kanıtlamak üzere her iki hesaptan paylaşılan görüntüler arasındaki benzerlikleri belgeledi. 

Cali Miller takma adını kullanan Cruz, çocukların ergenlik engelleyici ilaçlar yoluyla tıbbi olarak cinsiyet değiştirmelerini savunmak için Şubat 2022'de Indiana Eyalet Binasında sözde “trans çocukları” desteklemek amacıyla düzenlenen bir protesto gösterisine katıldı. Etkinlik hakkında blogunda bir yazı kaleme alan Cruz, kendisini "trans çocuklar" için bir rol model olarak gördüğünü ve onların haklarını savunmanın kendi sorumluluğu olduğunu söyledi.

Cruz'un blogunda "MAP Hedefleri” başlıklı bir liste yer alıyor. Hedefler arasında sosyal yardım yoluyla "MAP topluluğunu" genişletmek, korunan, azınlık bir grup olarak yasal statü elde etmek ve "pedofilik bozukluk" tanımını Amerikan Psikiyatri Birliği (APA) tarafından yayınlanan Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabından (DSM) ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan Uluslararası Hastalık Sınıflandırmasından (ICD) çıkarmak gibi maddeler yer alıyor.

Pedofili
Cruz, transseksüel "onur" ürünlerinin yanı sıra pedofili yanlısı semboller içeren çeşitli ürünlerin satışa sunulduğu bir mağaza işletiyor.

Cruz'un pedofilinin bir “cinsel yönelim” olduğu iddiasını desteklemek için DSM'nin beşinci baskısına işaret ediyor. 2022'de blogunda: "Küçüklere ilgi duymak bir yönelimdir. Heteroseksüellik, homoseksüellik ve diğer yönelimler gibi, genellikle ergenlik döneminde keşfedilen, kalıtsal bir çekimdir." şeklinde ifadelere yer veriyor. Kendisi, katılımcıların çocuklara yönelik "cazibelerini" tartıştıkları çok sayıda çevrimiçi pedofili forumunda aktif. Hem genç kızlara hem de genç erkeklere odaklanan topluluklarda yer alıyor. Katıldığı forumlardan biri de pedofili savunuculuğu örgütü olarak bilinen B4U-ACT tarafından yürütülüyor.

Eski kurucu ortak Melsheimer 2010 yılında intihar etmiş olsa da, B4U-ACT'in kurucu ortağı ve şu anki başkanı olan ve kimliğini gizlemek için takma isim kullanan Richard Kramer'in de uzun bir pedofili yanlısı lobi geçmişi var. Kendisi, erkek çocuklara karşı cinsel ilgi duyduğunu itiraf etmişti. B4U-ACT'e katılmadan önce Kramer, "bazı erkeklerin reşit olmayan erkek çocuklarına karşı duyduğu cinsel ilgi" olarak tanımladığı bu durumu olumlu bir şekilde savunmak üzere “Küçüklere İlgi Duyan Homoseksüel Erkek Bilgi Merkezi” adlı bir web sitesi açmıştı. Web sitesinde “cinsiyet kimliği” bozukluğu ve parafililerin DSM'den çıkarılması konusunu ele alan bir sempozyuma da dikkat çekilmişti.

B4U-ACT isimli örgüt, DSM’nin pedofili ile ilgili maddesinin değiştirilmesi ve nihayetinde kaldırılması için yıllardır kampanya yürütüyor. 2011 yılında B4U-ACT tarafından düzenlenen "Pedofili, Çocuklara İlgi Duyan Kişiler ve DSM: Sorunlar ve Tartışmalar" başlıklı bir sempozyumda Kramer, B4U-ACT üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen anonim anketin sonuçlarını kullanarak pedofilinin çocuklukta ortaya çıkan ve doğuştan gelen bir “kimlik” olduğunu iddia etmeye çalışmıştı.

B4U-ACT ayrıca dünyanın belli başlı üniversiteleri bünyesinde sağlam bir ağ kataloğu da tutuyor. Web sitesinde, kendi rehberliğinde veya iş birliği ile araştırma yapan kurumları listeliyor. Bu araştırmaların çoğu "çocuklara ilgi duyan kişilerin" yani pedofililerin “damgalanmasına” son verilmesiyle ilgili.

Son olarak B4U-ACT, Kanada'daki McGill Üniversitesi'nden bir araştırmacı ile ortaklık kurarak, "çocuklara yönelik romantik ilgi" hakkında veri elde etmek amacıyla çevrimiçi pedofil topluluklarındaki kullanıcılardan bilgi edinmeyi amaçlayan bir anket düzenledi. Anket, katılımcılara tam bir anonimlik ve gizlilik vaat ederken, katılımcılara çocuklara yönelik cinsel suçlar hakkında sorular soruldu.

Pedofilinin tanı literatürü yoluyla depatolojize edilmesi için lobi yapma yaklaşımı, trans aktivistlerin 'cinsiyet kimliği bozukluğu' teriminin zihinsel bir bozukluk sınıflandırmasından çıkarılması için yürüttükleri kampanyada izledikleri stratejiyi yansıtmaktadır. Daha önce Reduxx tarafından özel olarak ortaya çıkarıldığı üzere, bir fetiş forumunda çocukların hadım edilerek ergenliklerinin durdurulmasına ilişkin erotik yazılar ve çocukların cinsel istismarına ilişkin detaylı fanteziler üreten anonim katılımcılar, DSM'nin beşinci baskısında 'cinsiyet kimliği bozukluğu' teriminin 'cinsiyet disforisi (cinsiyet hoşnutsuzluğu)' olarak değiştirilmesi sürecine dahil olduklarını iddia etmektedirler. Kılavuz, Amerika Birleşik Devletleri'nde ruhsal bozuklukların teşhisi için yetkili rehber olarak kabul edilmekle birlikte, ruh sağlığı uzmanları tarafından uluslararası alanda da referans alınmaktadır.