Transgenderizm: Trans hareketinin arkasındaki yalanlar ve dönen para

Kimlik krizi yaşayan erkek kardeşini Transgender ideolojisine kaybeden bir kadının kaleminden bir gerçek hayat hikayesi - 3. Bölüm
Transgenderizm: Trans hareketinin arkasındaki yalanlar ve dönen para


Kaynak: frc.org
Erişim Tarihi: 28.03.2023

Editörün Notu: Bu gerçek hikaye 6 bölümlük bir serinin 3. bölümüdür 

Eğer başkalarını "Gerçek Benliklerini" ortaya çıkarma yolunda desteklemenin toplum olarak gideceğimiz en iyi yol olduğuna gerçekten inanıyorsak, bundan on yıl sonra ülkemizin neye benzeyeceğini düşünüyorsunuz?

Yarı insan, yarı başka tür olduklarını iddia eden "diğertür"lerin (otherkin) sayısı artıyor. Yarı ejderha, aslan ya da köpek olduklarına inanan erkek ve kadınlar dünyanın her yerinde ortaya çıkıyor. Tilki olduğunu söyleyen bir adam kendisini bir hayvan olarak kabul edecek özel yasal haklar talep ediyor. Yarı kedi olduğunu söyleyen bir teknoloji şirketi çalışanı, tuvalette kum kabı bulundurmadığı için işverenine şikayette bulunuyor.

Transseksüel "haklarını" destekliyor ve herkesin kendini içinde "hissettiği" gibi “tanımlamasına” izin verilmesi gerektiğine inanıyorsanız, “diğertür”lerin haklarını da desteklemelisiniz. Sonuçta, biz kimiz ki birinin öznel gerçekliğinin ne olduğunu söyleyelim?!

Şaşırtıcı bir şekilde (ya da belki o kadar da şaşırtıcı değil), "diğertür"lerin önemli bir yüzdesi aynı zamanda transseksüel olduklarını söylüyor. Ve tıpkı transseksüeller gibi, diğertürlerin birçoğu da kendilerini özdeşleştirdikleri hayvan ya da varlığa daha çok benzemek için ameliyat oluyor. Eva Tiamat Legion Medusa (eski adıyla Richard Hernandez) Teksaslı bir transseksüel kadın (erkek olarak doğmuş) ve aynı zamanda yarı ejderha olduğunu iddia ediyor. Eva bir ejderhaya daha çok benzemek için ameliyatlara 60.000 doların üzerinde para harcamıştır. Buna kulaklarının, burnunun ve dişlerinin çoğunun alınması da dahil. Alnına sekiz boynuz yerleştirilmiş, dili çift çatallı hale getirilmiş ve gözlerinin akı kalıcı olarak yeşile boyanmış.

Eva, Facebook sayfasında şöyle diyor: "Gülümsüyorum ve sessiz bir tefekkürle bakıyorum ve eskiden olduğum adama sonsuza dek veda ediyorum..." Eski hayatından, hala bir erkek ve küçük oğlunun babası olduğu hayatından yayınladığı son fotoğrafına şu açıklamayı yazıyor. "Hayatımın beni insan yapan bu parçasından kurtulurken, bir sürüngen olarak %100 gerçek benliğim olma hedefime doğru daha fazla yaklaşıyorum" diyor. Tanıdık geldi mi?

Transgender
Eva Tiamat Legion Medusa (eski adıyla Richard Hernandez), transseksüel kadın ve yarı ejderha olduğunu iddia ediyor.

Eva gibi, kadın olduğuna karar veren erkek kardeşim de muhtemelen vücudunu "Gerçek Benliğini" daha iyi temsil edecek şekilde değiştirmek için sayısız cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirecek. Ancak bir sürüngen yerine, sosyal olarak daha kabul edilebilir görünen bir kadına dönüşecek. Trans kadınlar sıklıkla göğüs büyütme ameliyatı, yüz feminizasyon ameliyatı, trakeal tıraş (Adem elmasını küçültme), ses feminizasyon ameliyatı ve son olarak da vajinoplasti yaptırıyorlar.

Kişisel kimlik "değiştirilebilir" olarak kabul edildiğinden ötürü (büyük ölçüde transgenderizm yüzünden), önümüzdeki yıllarda daha fazla hayvanın ve efsanevi yaratığın (Eva gibi) ortaya çıkmaya ve daha fazla yasal hak aramaya başlayacağına bahse girebiliriz.

Ve eğer cinsiyetinizi sadece istediğiniz için yasal olarak değiştirebiliyorsanız, mantıken, kişisel gerçekliğinizi sadece siz belirlediğiniz için kendinizle ilgili her şeyi yasal olarak değiştirmenize izin verilmesi gerektiği sonucunu çıkarır. Almanya'dan Martina Big ve Michael Eurwen gibi insanlar bu şekilde ortaya çıkıyor. Bu çift, ciltlerini daha koyu hale getirmek için uzun yıllardır melatonin enjeksiyonu yaptırıyor. Neden mi? Çünkü gerçeklik bize her ikisinin de beyaz olduğunu söylese de, onlar kişisel olarak kendilerini Afrikalı olarak görüyorlar.

Martina Big'i Google'da aratırsanız, birkaç şeyi hemen fark edeceksiniz... yani, Eva gibi onun da ele alınmamış bazı ruh sağlığı sorunları olabileceğini. Kendini Afrikalı bir kadına dönüştürmek için yıllarını harcamakla kalmamış, aynı zamanda 23 göğüs implantı yaptırmış. Vücut modifikasyonu bir kez daha ortak bir tema. O halde asıl soru şu: Hepimiz Eva ve Martina'nın sanrılarına eşlik etmeli miyiz, çünkü bize gerçekte kim olduklarını sadece onlar mı söyleyebilir? Yoksa böyle insanlara açıkça ihtiyaç duydukları yardımı mı sağlamaya çalışmalıyız?

Transgender
Martina Big ve Michael Eurwen çifti kendilerini Afrikalı olarak "tanımladıkları" için uzun yıllardır melatonin enjeksiyonu yaptırıyor.

Bir yanda Amerikan kültürü "beden olumlama" mesajı vermeye devam ederken, öte yanda kardeşimin terapisti (trans tıp endüstrisi ile birlikte) onun sorununun zihni değil bedeni olduğunda ısrar ediyor. Ona, sanrılarında daha derine inmesi için bedenini tanınmayacak şekilde değiştirmesi gerektiğini söylüyorlar.

Neden kardeşimin terapisti (ve ülkenin dört bir yanındaki terapistler) geçmişinde karşı cinsiyetin kıyafetlerini giyen erkeklere hayatlarının geri kalanında tehlikeli kadınlık hormonları alarak kompulsif davranışlarını en uç noktaya taşımalarını söylüyor?

Bunun bir nedeni de trans tıbbını yönlendiren büyük para.       

2000'li yılların başında Avrupa'da trans tıbbi araştırmaları popüler hale geldikten sonra, doktorlar cinsiyet disforisi (cinsiyet hoşnutsuzluğu) psikiyatrik sorunu için yeni bir "tedavi" satarak nasıl finansal bir vurgun yapabileceklerine dair yeni bir anlayış kazandılar.  

Bu doktorlar cinsiyet disforisi yaşayan insanlara hiç yardım etmeye çalışmıyor değillerdi. Ancak denkleme para girdiğinde, endüstrinin yörüngesi değişti. Trans tıbbının tarihini incelerseniz, sektör büyüdükçe ve insanların ruh sağlığı mücadelelerinden kaç milyon dolar kazanılabileceği fark edilince, cinsiyet değiştirme fikrine karşı çıkanların susturulduğunu hemen keşfedeceksiniz. Bunlar arasında saygın Ivy League (Amerika'nın New England bölgesindeki 8 seçkin üniversiteden oluşan gruba verilen isim) profesörleri ve Dr. Paul McHugh gibi tıp endüstrisi liderleri de vardı. McHugh, ABD'deki ilk cinsiyet değiştirme ameliyatı programından sorumlu Johns Hopkins’te doktordu. McHugh verileri gözden geçirdikten ve bir hastanın sanrısına  uymanın yarardan çok zarar getirdiğini fark ettikten sonra Johns Hopkins programını kapattı.

Ancak artık çok geçti. Cinsiyet karmaşası yaşayan kişilere cinsiyet değiştirme ameliyatı öneren iki klinikle (her iki kıyıda birer tane) başlayan süreç çoktan yayılmaya başlamıştı. Artık hemen hemen her eyalette bu ameliyatları sunan klinikler var ve eyaletlerden bazıları cinsiyet değiştirme ameliyatlarını Medicaid (her yaştan düşük gelirli ABD vatandaşına sunulan sigorta) kapsamında karşılıyor.

Cinsiyet değiştirme ameliyatı pazarının 2024 yılına kadar 968 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Sadece Tayland'da her yıl 2 milyon transseksüel cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiriyor. Sonuç olarak, ülkede 4 milyar dolarlık bir medikal turizm pazarı bulunuyor. Tıbbi ve cerrahi masrafların yanı sıra otel konaklamasını da içeren paketler 9.770 dolardan başlıyor.

Ryan Anderson, When Harry Became Sally adlı kitabında, İsveç'te (transseksüelleri son derece destekleyen bir kültür) cinsiyet değiştirme ameliyatı olan kişileri 30 yıl boyunca takip ettiklerinde, ameliyat olanların hala ciddi ruhsal bozukluklarla mücadele ettiklerini açıklıyor. Ameliyat olanların intihar oranı, benzer demografik özelliklere sahip yaşıtlarına kıyasla 19 kat daha yüksekti. Bu bilgiler karşı cinsiyete geçişin insanların aradığı mutluluğu getirmediği sonucunu veriyor. Belki de bunun nedeni, sorunların çok ama çok daha derinlerde olmasıdır.

Birmingham Üniversitesi tarafından ameliyat sonrası transseksüeller üzerinde yapılan 100'den fazla takip çalışması, çalışmaların hiçbirinin cinsiyet değiştirmenin faydalı olduğunu kanıtlamadığı sonucuna varmıştır. Obama yönetimi bile 2016 yılında aynı neticeye varmıştır. Medicare (gelir şartı olmaksızın yaşlı ve engellilere sunulan sigorta) ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri, klinik çalışmaları  kapsamlı bir incelemeye tabi tutmuş ve cinsiyet değiştirme ameliyatının hastalarına fayda sağladığını gösteren kanıt olmadığı sonucuna varmıştır.

Dördüncü bölümü okumak için tıklayın.