Trans muhabir, 'trans çocukların” cinsiyet değiştirmesini savunmasından kısa süre sonra arkadaşının hatalı cinsiyet ameliyatını düzeltmek için takipçilerinden bağış istedi

New York Magazine muhabiri Andrea Long Chu, “trans çocukların” cinsiyet değiştirmelerine neden izin verilmesi gerektiğine dair yazısından kısa süre sonra 45 bin takipçisinden arkadaşının hatalı cinsiyet ameliyatını düzeltmek için bağış yapmalarını istedi.
Trans muhabir, 'trans çocukların” cinsiyet değiştirmesini savunmasından kısa süre sonra arkadaşının hatalı cinsiyet ameliyatını düzeltmek için takipçilerinden bağış istedi


Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim tarihi: 13.03.2024

Bir New York Magazine muhabiri, çocuklarda cinsiyet değiştirme ameliyatlarına izin verilmesi gerektiğini savunan yazısının tanıtımını yaptıktan sonra, çevrimiçi izleyicilerinden bir arkadaşının başarısız geçen cinsiyet değiştirme ameliyatı için bağışta bulunmalarını istedi.

Kendisi de transseksüel olan ve New York dergisi için eleştirmenlik yapan Andrea Long Chu, 'Cinsiyet özgürlüğü, trans çocukların bedenlerini değiştirmelerine izin vermek için ahlaki durum’ isimli makalesinin linki altında yaptığı bir paylaşım nedeniyle büyük bir tepkiyle karşılaştı.  

Chu ilk paylaşımının altına "Trans çocuklar için adaletin nasıl bir şey olduğunu yazdım" notunu düştü. Yazısında ABD'deki transseksüellik tartışmasından, transseksüel toplulukta fark ettiği yanlış anlamalardan bahseden Chu, Times ve The Atlantic gibi medyda organlarını 'medya ortamının gerici köşelerinde fikirleri sterilize etmekle' suçladı.

Daha sonra Chu, bir bağış linki yayınladı ve 45.000 takipçisini, transseksüel ameliyatının ardından çok fazla acı ve rahatsızlık yaşayan ve revizyon ameliyatına ihtiyaç duyan bir arkadaşını desteklemeye çağırdı.

Chu şunları yazdı: “Yeri gelmişken, tatlı arkadaşım Theo geçen yıl geçirdiği ameliyattan dolayı acı verici komplikasyonlar yaşıyor ve acilen bir revizyona ihtiyacı var, lütfen yapabiliyorsanız yardım edin.”

Cinsiyet değiştirme ameliyatı
New York Magazine muhabiri Andrea Long Chu, 45 bin takipçisinden arkadaşının hatalı cinsiyet ameliyatını düzeltmek için bağış yapmalarını istedi.

Bir cinsiyet değiştirme ameliyatının savunulmasından kısa bir süre sonra ameliyatın bıraktığı hasarın düzeltilmesi için yardım talep edilmesi internetteki eleştirmenlerin de dikkatini çekti.

Komedyen Bridget Pheatasy, Chu'nun makalesi ile ilgili tweetini, bağış toplama linki ile ilgili gönderisinin yanında paylaştı ve şöyle yazdı: “Çocukların kendilerini sakatlamalarına izin vermenizle ilgili hikayenizi bu ameliyatlardan geçen birinin komplikasyonları için bir Gofundme linki ile etiketlemeniz her şeyi anlatıyor.” dedi.

Yazar Donovan Cleckley ise X'te: “Chu gerçekten öz farkındalıktan yoksun değil, o yoksunluğu arzuluyor.” diye yazdı.

Paylaşıma tepki olarak başka bir kişi ise şunları söyledi: “Sıfır öz farkındalıkla büyüleyici bir yan yana geliş. Çocuklar bu ameliyatları olmalı - arkadaşıma başarısız ameliyatı için yardım edin.”

Tepkilerin ardından Chu bağış toplama sayfasının linkini içeren X paylaşımını sildi. Bağış sayfası ise hala açık ve 10.000 dolarlık hedefin 3.700 dolardan fazlasını toplamış durumda.