Trans aktivist, Disneyland'de yiyecekleri kullanarak penisinin ameliyatla vajinaya nasıl dönüştürüleceğini açıklayan bir video çekti

Bir trans kadının Disneyland'de kek topları ve çikolata kaplı şekerlemeler kullanarak yakında gerçekleştireceği cinsiyet değiştirme ameliyatını anlattığı bir video yayınlaması tepki bombardımanına neden oldu.
Trans aktivist, Disneyland'de yiyecekleri kullanarak penisinin ameliyatla vajinaya nasıl dönüştürüleceğini açıklayan bir video çekti


Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim tarihi: 17.05.2024

Esas cinsiyeti erkek olan bir trans kadın, Disneyland'de Minnie Mouse kekleri ve çikolata kaplı şekerlemeler kullanarak penisinin yakında nasıl ameliyatla vajinaya dönüştürüleceğini anlatan bir video yayınladı. Takipçi sayısı 85.000 olan “@lillytino_” isimli kullanıcının videosu şu ana kadar 5500'den fazla beğeni aldı. Atlanta, Georgia'dan Lilly Contino isimli trans, söz konusu videosunda cinsel organlara atıfta bulunacak herhangi bir kelime kullanmaktan kaçınarak cinsiyet değiştirme prosedürünün nasıl gerçekleşeceğini anlattı. 

Contino, "Disney'den atılmak üzereyim" sözleriyle başladığı videoda cinsiyet değiştirme ameliyatının planlandığı gibi gitmediğini anlatıyor. Contino, testise atıfta bulunmak için Minnie Mouse şeklinde bir çift çikolata kaplı pastayı tutarak: "Geçen yaz kek toplarımı aldırmak üzereydim" diyor. Elinde penis ve vajina görevi görecek bir başka şekerli ikramını tutarken: "Yakın zamana kadar planım marshmallow çubuğumu bir marshmallow tüneline dönüştürmekti. Ancak ne yazık ki birkaç hafta önce marshmallow çubuğumda yeniden kıl çıktığını fark ettim. Bu kötü bir şey çünkü çubuğun dışı tünelin içine dönüşecek, bu yüzden orada kıl çıkmasını istemezsiniz aksi takdirde çok rahatsız edici olur." diye açıklıyor.

Trans kadın
Trans aktivist Lilly Contino, Disneyland'de yiyecekleri kullanarak penisinin ameliyatla vajinaya nasıl dönüştürüleceğini açıklayan bir video çekti

Kafasına Minnie Mouse şeklinde plastik kulaklar takan ve Disney karakterlerinin yer aldığı “onur” yazılı pembe bir tişört giyen adam sözlerine şöyle devam ediyor: "Bu yüzden cerrahımla konuştum ve o da [cinsiyet değiştirme] prosedürünü epilasyon tamamlanıncaya kadar ertelemenin en iyisi olacağını söyledi. Bu açıkçası hayal kırıklığı yarattı çünkü bir marshmallow tüneline sahip olacağım için gerçekten heyecanlıydım. Bununla birlikte süreç hala devam ediyor, sadece ne zaman olacağından emin değiliz. Epilasyon değişken bir şey ve ne zaman biteceğini tahmin etmek gerçekten zor ama epilasyon teknisyenim yıl sonundan önce biteceğini düşünüyor. Şansımız açık olsun!" Bu sözlerden sonra çikolata kaplı lokumdan bir ısırık alıp aynı masada oturan ve o sırada oğlunun cerrahi açıklamasını dinleyen annesine ikram ediyor.

Video, Contino'nun kişisel cinsiyet değiştirme prosedürlerini anlatmak için muhtemelen gezegendeki en çocuk dostu mekanı seçmesine öfkelenen insanların tepkisini çekti. Instagram videosu, Contino’nun bu rahatsız edici paylaşımını eleştiren insanlar tarafından tepki bombardımanına tutuldu.

Trans kadın olduğunu iddia eden adam daha önce de restoran çalışanlarının kendisine defalarca “beyefendi” şeklinde hitap etmesini gizlice kaydedip sosyal medyada yayınlamasıyla gündeme gelmişti. Videoda restoran çalışanlarını “yanlış cinsiyetlendirme” yapmakla suçlayan Contino, bazı kullanıcılar tarafından masum çalışanlara yönelik “benmerkezci güç gösterisi” yapmakla da eleştirilmişti. Restoran personeli “teşekkür ederim, beyefendi” ya da “evet, beyefendi” dediğinde, onları düzelttiği duyulabiliyordu: "Ben dişil zamirler kullanıyorum. Ben beyefendi değilim. Özellikle bana beyefendi denmemesini istemiştim. Bu kalbime saplanan bir bıçak gibi. Her zaman acıtıyor.” diyerek kamera önünde “yanlış cinsiyetlendirilmenin” duygusal etkisini ifade etmeye çalışmıştı. Ekim 2023 tarihli bir klipte ise "Bana hanımefendi denmesine ihtiyacım yok, sadece beyefendi denmemesine ihtiyacım var" dediği duyuluyor.