Toplumsal cinsiyet ideolojisi karşıtı Chris Elston 'Cinsiyet kimliği diye bir şey yoktur. Kişilik vardır' dedi

Boynuna geçirdiği LGBT karşıtı pankartlar nedeniyle Billboard Chris adıyla ün kazanan Elston, 'kişinin cinsiyetiyle ilgili duyduğu sıkıntının gerçek olduğunu' düşündüğünü, ancak stresi otizm ve istismar gibi diğer faktörlere bağladığını açıkladı.
Toplumsal cinsiyet ideolojisi karşıtı Chris Elston 'Cinsiyet kimliği diye bir şey yoktur. Kişilik vardır' dedi


Kaynak: gbnews.com
Erişim tarihi: 25.04.2024
Yayınlanma tarihi: 24.04.2024

Toplumsal cinsiyet ideolojisi karşıtı Chris Elston, cinsiyet disforisi (cinsiyet hoşnutsuzluğu) yaşayan çocuklara teşhis konulmasına karşı çıktı ve çocuklara teşhis konulduğunda her zaman altta yatan başka bir şeyler olduğunu söyledi.

Boynuna geçirdiği pankartlarla toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı kampanya yürüterek Billboard Chris adıyla ün kazanan Elston, "kişinin cinsiyetiyle ilgili duyduğu sıkıntının gerçek olduğunu" düşündüğünü, ancak stresi otizm ve istismar gibi diğer faktörlere bağladığını açıkladı.

Elston, GB News'e verdiği demeçte şunları söyledi: "Kişinin cinsiyetiyle ilgili sıkıntıları vardır, ancak dürüst olmak gerekirse bu vakaların neredeyse tamamında, eğer böyle bir şey varsa bile bu gerçek bir cinsiyet disforisi değildir.”

Chris Elston, sorunların başka şeylere de bağlanabileceğini söyledi: 

"Buna eskiden ‘cinsiyet kimliği bozukluğu’ denirdi, hatta bunun da gerçek bir şey olmadığını söyleyebilirim çünkü bizim cinsiyet kimliklerimiz yok. Kişiliklerimiz var."

"Ancak hayatta sorunlarımız var ve bu çocuklara baktığınızda, birçoğunun cinsel istismara, travmaya ve diğer istismar türlerine maruz kaldığını görüyorsunuz. Birçoğu devlet bakımında."

"Bu çocukların büyük bir yüzdesi otizm spektrumunda. Her zaman başka bir şeyler oluyor. Ortalama olarak, bu çocukların birkaç ruh sağlığı ek hastalığı var ve biz bunların hiçbirini tedavi etmiyoruz."

"Sanki altta yatan tüm sorunların kaynağı cinsiyetlermiş gibi davranıyoruz."

"Bundan uzaklaşmalı ve bu çocuklara gerçekten neler olduğunu bulmalı, onlara yardım etmeli ve büyümeleri için zaman tanımalıyız."

Cinsiyet kimliği
Toplumsal cinsiyet ideolojisi karşıtı Chris Elston, GB News'e verdiği demeçte "Cinsiyet kimliği diye bir şey yoktur. Kişilik vardır," dedi.

Elston, bu konunun kendisi için önemli olduğunu çünkü iki kız babası olduğunu ve "çocukların dünyanın dört bir yanında zarar gördüğünü" söyledi.

Sunucu Patrick Christys tarafından "doktorların çocuklar üzerinde deney yaptığına" inanıp inanmadığı sorulduğunda şunları söyledi: "Yapıyorlar ama gerçek bir deney bile sayılmaz zira gerçek deneyde kontrol grupları olur. Takip ettiğiniz yönergeler, hedefler ve bir takip süreci vardır. Bunda bunların hiçbiri yok. Nitekim, Doktor Hilary Cass bunu incelemek istediğinde hiçbir veri olmadığını gördü.”

Elston sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekten de buna deney bile diyemezsiniz, bu sadece çocuk katliamıdır."

Bu olay, ABD Başkanı Joe Biden'ın Paskalya Pazarında tartışmalara yol açması ve Hristiyan bayramını kutlamamakla ve bunun yerine Transgender Görünürlük Gününü tanımakla suçlanması üzerine geldi.

Başkan Biden, transların "diğer tüm Amerikalılarla aynı hak ve özgürlüklere sahip olmayı hak ettiklerini ve buna hakları olduğunu" söyledi.

İptal tehdidinin "herkesin sağduyulu olduğunu bildiği şeyleri söyleyen insanları durdurup durdurmadığı" sorulduğunda Elston, iptal kültürünün trans tartışmasının "kesinlikle bir parçası" olduğunu söyledi.

Elston ayrıca "tüm solun" toplumsal cinsiyet ideolojilerini parti tartışmalarına iten "radikaller tarafından ele geçirildiğini" iddia etti.