TikTok çocukların genital sakatlanmasını teşvik ediyor

Trans yetişkinler, çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatını anlatıyor ve reşit olmayan çocukları dahi trans olmaya teşvik ediyor.
TikTok çocukların genital sakatlanmasını teşvik ediyor


Kaynak: christianpost.com
Erişim tarihi: 08.02.2024

Bu makalenin başlığı sansasyonel ya da müstehcen bir tıklama tuzağı olarak tasarlanmamıştır. Bunun yerine, TikTok'ta giderek artan (ve mide bulandırıcı) bir fenomenin adil ve doğru bir tanımıdır: trans yetişkinler, çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatını anlatıyor ya da küçük çocukları trans olmaya teşvik ediyor. Bu nasıl yasal olabilir?

Birkaç hafta önce bir meslektaşım bana Townhall'da yayınlanan ve şu başlığı taşıyan bir videonun linkini gönderdi: "Çocuklar TikTok'ta trans aktivistlerin cinsiyet değiştirme ameliyatlarını anlatan videolarına maruz kalıyor. Bu ameliyatların zararlı olmadığını ve çocuklara gösterilmesinde hiçbir sakınca olmadığını iddia ediyorlar. Neler oluyor?!"

Söz konusu videoda, bu TikTok videolarından bazılarının klipleri oynatılıyor ve içerikler iğrenç ötesi. İlk klipte küçük bir kız çocuğu gibi giyinmiş bir adam elinde bir banana split (muz ve dondurma içeren bir tatlı) tutuyor ve "Sonunda bu yıl içinde banana split'imi alıyorum" diyor - adam split (yarmak, bölmek) kelimesi üzerinden cinsel organının bir cerrah tarafından "bölüneceğini" ima ediyor.

Daha sonra, "muzu ikiye bölmekle" başlayarak prosedürü açıklamaya devam ediyor ve bunu kamera karşısında yapıyor.

İşler daha da kötüye gidiyor, tatlı tabağında dondurmanın içine batırılmış iki kirazı alıyor ve bir sonraki adımın kirazlardan kurtulmak olduğunu söyleyip onları yiyor. ("Kirazlarının" geçen yıl alındığını, aksi takdirde şimdi bunu yapıyor olacağını belirtiyor)

Bu video için mide bulandırıcı ve iğrenç demiş miydik? Peki "sapkın" kelimesini de eklemeye ne dersiniz, özellikle de hedef kitleyi düşündüğünüzde: etkilenebilir çocuklar.

"Hey genç çocuklar! Bazen kendinizi bir kız gibi mi hissediyorsunuz? İşte size yapabileceğiniz harika bir şey. Ben de yapmak üzereyim! Buna vajinoplasti (yapay vajina oluşturma ameliyatı) deniyor, ama bu gerçekten uzun ve korkutucu bir kelime olduğu için, sizin için eğlenceli hale getireceğim. Biz buna "banana split" diyeceğiz! Belki siz de banana split'inizi ikiye bölmek istersiniz!" Bu gerçekten sapıkça.

Trans fenomen
Trans yetişkinler, çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatını anlatıyor ve reşit olmayan çocukları dahi trans olmaya teşvik ediyor.

“What is a Woman?” (Kadın Nedir?) adlı belgeseliyle tanınan Matt Walsh, yakın tarihli bir videosunda yıkıcı fikirlerin, davranışların ve kavramların 'bir gecede nasıl uçlardan modaya ve ana akıma dönüşebildiğine' dikkat çekmişti. Walsh, 'Bir an için alışılmadık olan bir şey bir sonraki an her yerde bulunabilir ve insanlar, özellikle de gençler, ayakkabılarının ıslandığını bile fark edemeden akıntıya kapılıp boğulabilirler' demişti.

Walsh, TikTok'un Çoklu Kişilik Bozukluğu (MPD) olarak adlandırılan hastalığa olan ilgisine ve bunun sonucunda çok sayıda gencin kendilerinde bilinçsizce bu olağandışı durumu teşhis ettiğine dikkat çekmiş, daha sonra kendi kendine MPD teşhisi koyan bir gencin kendisini 'sistem' olarak adlandırdığını ve 'sistem' içindeki her bir kişiliğe 'alter' dediğinden söz etmişti. Peki bunun gençler üzerinde nasıl bir etkisi var?

Erkek olduğunu iddia eden 18 yaşındaki kızıyla (kimliğini gizlemek için ona Rachel diyeceğiz) ilgili son gelişmeleri anlatmak isteyen endişeli bir anne şunları yazmıştı:

"Bu konuda bir şey biliyor musunuz? Gerçekten çok öfkeliyim. Bizim de böyle başladı. Rachel bir sosyal medya sitesine girdi, kendini 100 kadar çok sayıda kişiliği olan bir sistem olduğuna ikna etti. Ve aynı şeyi yaptı! Psikiyatristlerle bu konuyu konuştuğumda neden bahsettiğim hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Kimse bu konuda yardımcı olmadı. Neden kimse bundan bahsetmiyor?! Şu an çok kızgınım. Rachel'la ilgili sorunun bir kısmı, farklı cinsiyetlere sahip birden fazla kişiliği (alteri) olduğunu düşünmesi. Neden herhangi bir doktor böyle davranan birine testosteron verir ki?"

Bu sözleri okurken bile öfke duymamak elde değil, özellikle de bu annenin yaşadıklarını ilk elden yaşıyorsanız ve özellikle de bu hormon tedavilerinin etkilerinin geri döndürülemez olabileceğini fark ediyorsanız. Ancak çocukların cinsiyet değiştirme ameliyatı olmaya teşvik edildiğini ve bir erkek çocuğun testisleri aldırmanın iki kiraz yemekten farklı olmadığını düşüneceğini bilmek işleri daha da ileri götürüyor.

TikTok'u yöneten ve denetleyenlere şu soru sorulmalıdır: Ya binlerce çocuğun geri dönüşü olmayan bir şekilde sakatlanmasına doğrudan katkıda bulunuyorsanız? Geceleri nasıl uyuyacaksınız?