Spor salonunun transseksüel politikasından faydalanan bir adam, trans kadın olduğunu iddia ederek kendini kadınlara teşhir etti

Çıplak bir adamın Planet Fitness isimli spor salonunun transseksüel soyunma odası politikasından faydalanarak cinsel organını kadınlar tuvaletinde sergilediği ve kadınlara karşı uygunsuz davranışlarda bulunduğu bildirildi.
Spor salonunun transseksüel politikasından faydalanan bir adam, trans kadın olduğunu iddia ederek kendini kadınlara teşhir etti


Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim tarihi: 17.04.2024

Çıplak bir adamın Planet Fitness isimli spor salonunun transseksüel soyunma odası politikasından faydalanarak cinsel organını kadınlar tuvaletinde sergilediği ve kadınlara karşı uygunsuz davranışlarda bulunduğu bildirildi. 38 yaşındaki Christopher Allan Miller, Perşembe günü Gastonia, Kuzey Carolina'daki bir Planet Fitness spor salonunda kadınların soyunma odasına girdiği için tutuklandı. Miller, kadın tesislerine girmek için trans kadın olduğunu iddia etti ancak olaydan önce adamın transseksüel olduğuna dair bir gösterge yok. Üstelik Planet Fitness üyeliğinde bir erkek olarak listeleniyor ve ayrıca sakalı da var.

Spor salonunun politikası, “yargılamama” mottosunun bir parçası olarak üyelerin iddia ettikleri cinsiyete uygun banyo ve soyunma odasını kullanmalarına izin veriyor. Daha önce spor salonuna karşı bir tepki dalgasına yol açan bu kural, transseksüel politikasının suistimal edildiği birçok olayın ardından müşterilerin kurumu boykot ederek 400 milyon dolarlık değer kaybıyla tehdit etmesine neden olmuştu. 

WSOC-TV'nin haberine göre spor salonu müdavimleri bu politikadan endişe duyuyor ve Miller'ın bu politikayı kadın müşterilere karşı uygunsuz davranışlar göstermek için kötüye kullandığını söylüyor.

Trans kadın
Spor salonunun transseksüel politikasından faydalanan 38 yaşındaki Christopher Allan Miller, trans kadın olduğunu iddia ederek kendini kadınlara teşhir etti.

İddiaya göre Miller, soyunma odasında tamamen çıplak bir halde dolaşıyordu ve hatta bir kadından kendisine losyon sürmesini ve birlikte duş almalarını istedi. Soyunma odasında Miller'ı çırılçıplak görünce şoke olan bir kadın, çok rahatsız olduğu için 911'i aradı. 911'i arayan kadın, görevliye: "Burada bir erkek var ama kadın olduğunu iddia ediyor ve tuvaletten çıkmıyor. Etrafta dolaşıp bize özel bölgesini gösteriyor ve gitmiyor.” dedi. 911 görevlisi ne giyiyor diye sorduğunda telaşlanan müşteri: “Hiçbir şey, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey.” diye cevap verdi. Görevli: "Tamam, yani tamamen çıplak mı?" diye sordu. Mağdur kadın ise "Tamamen çıplak" diye yanıtladı. 

Bu olay üzerine Miller, uygunsuz teşhircilik suçundan tutuklanarak Gaston İlçe Hapishanesine konuldu ve kefaleti 25,000 $ olarak belirlendi. Planet Fitness müşterisi Betty Brice ise, Miller'ın kadın soyunma odasında kalabilmek için kendini kadın olarak tanıtmasından oldukça rahatsız. Brice, "Bence bir kadın, transseksüel olduğunu iddia eden bir erkek gelmeden kadınlar tuvaletine girebilmeli" dedi.

Planet Fitness ise geçtiğimiz ay, transseksüellerin kadın soyunma odalarını ve banyolarını kullanmalarına ilişkin kuralları nedeniyle bir şikayet dalgasına maruz kalmıştı. 67 yaşındaki Patricia Silva, Mart ayında kadınlar soyunma odasında 12 yaşındaki bir kız çocuğunun önünde 'penisli bir adamın' yıkandığını gördüğünü iddia ettikten sonra manşetlere çıkmıştı. Silva Alaska'daki spor salonundan men edilmiş ve spor salonu franchise'ı, olaydan sonraki beş gün içinde değerinin 400 milyon dolar düşmesine rağmen kararını geri almayı reddetmişti. Silva, Mart ayı başında Facebook'ta spor salonundaki deneyimini anlatan bir video yayınlamış ve söz konusu kişinin fotoğrafını çevrim içi olarak paylaşmıştı. 13 Mart'ta Planet Fitness, soyunma odasında fotoğraf ve/veya video çekerek spor salonu politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle Silva'nın üyeliğini iptal etmiş ve hakkında polis tutanağı tutturmuştu. Bunun üzerine şirketin değeri 14 Mart'ta 5,3 milyar dolar iken 19 Mart'ta 4,9 milyar dolara düşmüş ve hisseleri bir ay öncesine göre yüzde 13,59 oranında değer kaybetmişti.