San Francisco Belediye Başkanı, devlet dairesini yönetmesi için bir drag queen atadı

San Francisco Belediye Başkanı London Breed, bir devlet dairesi olan Transgender Girişimleri Ofisini denetlemek üzere 'Honey Mahogany' adlı bir drag sanatçısını atadı.
San Francisco Belediye Başkanı, devlet dairesini yönetmesi için bir drag queen atadı


Kaynak: tpusa.com
Erişim tarihi: 14.05.2024
Yayınlanma tarihi: 13.04.2024

San Francisco Belediye Başkanı London Breed, yerel basın açıklamasına göre, bir devlet dairesini denetlemek üzere "Honey Mahogany" adlı bir drag sanatçısını atadı. Mahogany, şehrin Transgender Girişimleri Ofisi'nin yöneticisi olarak görev yapacak. Esasen bir erkek olan Mahogany, kendisini kadın olarak tanımlıyor ve basın açıklamasında kendisinden İngilizcede dişil cinsiyet için kullanılan "she/her" zamirleriyle bahsediliyor.

Mahogany, çocukları drag queenler ile bir araya getirerek toplumsal cinsiyet ideolojisi hakkında kitaplar okumalarını amaçlayan Drag Story Hour'un kurucusu. Ayrıca, San Francisco'daki "ikonik" bir gey barın kurtarılmasında "kritik bir rol" oynamış biri.

Trans hükümet yetkilisi en çok "RuPaul's Drag Race" adlı televizyon programının beşinci sezonundaki performansı ile tanınıyor. Mahogany, 2021 yılında yaptığı açıklamada, RuPaul's Drag Race'de yer almanın siyasette çalışmaya benzediğini söylemişti.

Drag queen
San Francisco Belediye Başkanı London Breed, bir devlet dairesi olan Transgender Girişimleri Ofisini denetlemek üzere "Honey Mahogany" adlı bir drag sanatçısını atadı.

Breed yaptığı açıklamada, birçok transseksüelin "saldırı altında" olduğu bildirildiği için transseksüel bir drag queen'in atanmasının gerekli olduğunu iddia etti. Ayrıca, "Şu anda ülke genelinde Transgender ve LGBTQ+ kültürümüz ve topluluğumuz saldırı altında, ancak San Francisco'da savunuculukları ve sanatları aracılığıyla sosyal adalet ve eşitlik konusundaki tarihimize katkıda bulunan harika bireyleri ve kuruluşları kucaklamaya ve kutlamaya devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

San Francisco, şehrin Transgender Girişimleri Ofisi'nin bir parçası olarak 2022 yılında Translar için Garantili Gelir programını resmen başlattı. Mahogany, düşük gelirli transseksüel sakinlere 18 ay boyunca her ay 1.200 dolar sağlanmasını denetleyecek.