Roma'da yaşam yanlısı bir dernek ofisi LGBT aktivistleri tarafından tahrip edildi

Yaşam yanlısı İtalyan derneği Pro Vita & Famiglia, LGBT Onur Yürüyüşü gösterileri sırasında eylemcilerin hakaret ve saldırılarına maruz kaldı.
Roma'da yaşam yanlısı bir dernek ofisi LGBT aktivistleri tarafından tahrip edildi

 

Erişim tarihi: 7.12.2023

Kaynak: ncregister.com

 

İtalyan derneği Pro Vita & Famiglia, Roma'daki ofisine yapılan saldırıyı büyük bir öfkeyle kınadı. Pro Vita & Famiglia çocukların, anne ve babaların, kısacası her insanın doğumdan ölüme kadar yaşam hakkını savunan; bir erkek ve bir kadın arasındaki evlilik üzerine kurulan aile yapısını teşvik eden ve ebeveynlerin eğitim özgürlüğünü ve önceliğini destekleyen kar amacı gütmeyen bir dernektir. Pro Vita & Famiglia, bilinçlendirme kampanyaları, eğitim etkinlikleri, ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere yardım, yasal girişimler ve medya aracılığıyla kamu yararı için hareket eder. Basitçe söylemek gerekirse, misyonu geleneksel aile kültürünü koruyup devam ettirmektir. Yaşam ve aile değerleri üzerine kurulu bir toplum inşa etmeye kararlı olan dernek, çocuklar, aile ve ebeveynlerin eğitim özgürlüğü için çalışmakta ve zor durumdaki aileleri savunmak için " sesini çıkaramayanlar adına" faaliyet göstermektedir. İnsan yaşamının onurunu ve ailenin yeri doldurulamaz rolünü savunurken, herkesin erişebileceği doğal ahlaki yasalara ve bilimsel araştırmaların sonuçlarına odaklanır.

İtalyan Pro Vita & Famiglia derneği, İtalya'daki "LGBT Pride" (LGBT Onur Yürüyüşü) gösterisinin lideri Mario Colamarino tarafından aşağılanmasının ardından Roma'daki ofisine yapılan saldırıyı kınadı.

10 Haziran Cumartesi günü Roma'daki yürüyüşte eylemciler, derneğin başkanı Jacopo Coghe'nin verdiği demece göre dernek ofisinin önünden geçerken derneğe yönelik hakaretler yağdırdı ve "sözlü şiddet" eylemlerinde bulundu.

Coghe'ye göre bu olay, İtalya'daki LGBT lobisinin liderinin açıklamalarıyla birlikte, 12 Haziran Pazartesi günü Pro Vita & Famiglia'nın ofisine yapılan saldırıda somutlaşan "nefret ikliminin" oluşmasına zemin hazırladı.

LGBT
LGBT Onur Yürüyüşü sırasında yaşam yanlısı derneğe gerçekleştirilen saldırıda, güvenlik kapısına tehdit içeren yazılar yazıldı.

Ofisin güvenlik kapısı "talep üzerine kürtaj hakkı", "faşistler asılmalı" ve "transfeminist intikam" gibi mesajlarla kaplıydı. Binanın girişine atılan yumurtaların kalıntıları da görülebiliyordu.

Coghe, X (Twitter) hesabında yaptığı paylaşımda "İşte yine sadece hakaret etmeyi, aşağılamayı, tehdit etmeyi bilen ve farklı düşünen herkesi susturmak isteyen #LGBT hoşgörüsüzlüğü" dedi.

Yaşam yanlısı lider, şiddet eylemlerine rağmen derneğinin hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini söyleyerek: "Yılmayacağız ve yaşamı, aileyi, eğitim özgürlüğünü ve çocukları savunmak için eylemlerimize devam edeceğiz" dedi.