Pennsylvania'daki bir okul, öğrencilere flört hakkında konuşması ve cinsellikleri hakkında anket yapması için bir 'genderqueer' cadı tuttu

Pennsylvania'daki veliler, okula 'genderqueer' bir kadın olan Deni Tobin'in getirilmesi ve 14 yaşındaki öğrencilere flört şiddeti ve cinsellik hakkında konuşması ve anket yapmasına izin verilmesine tepki gösterdi.
Pennsylvania'daki bir okul, öğrencilere flört hakkında konuşması ve cinsellikleri hakkında anket yapması için bir 'genderqueer' cadı tuttu


Kaynak: dailywire.com
Erişim tarihi: 08.05.2024
Yayınlanma tarihi: 07.05.2024

Pennsylvania'daki veliler, okula "genderqueer" (cinsel sınırsızlık ve nötrlük vurgusu ile cinsiyet rollerini kabul etmeyen) bir kadın olan Deni Tobin'in getirilmesi ve 14 yaşındaki öğrencilere flört şiddeti ve cinsellik hakkında konuşması ve anket yapmasına izin verilmesine tepki gösterdi. 

Unionville-Chadds Ford Okul Bölgesi'nde, trans olduğunu iddia eden Tobin'in lise öğrencilerine flört hakkında konuştuğunu öğrenmeleriyle başlayan bir tartışma yaşandı. Tobin, Prana House adlı bir organizasyonda "uygulayıcı astrolog ve rune okuyucusu" olarak tanınıyor ve "queer cadılar" için buluşmalar düzenliyor. Tobin, "güvenli flört" üzerine bir konuşma yapmak üzere Unionville Lisesi'ne davet edildikten sonra, velilerden şikayetler gelmeye başladı.

Veliler, Tobin'in sunumunda nüfus planlaması, doğum kontrolü ve cinsiyet değişimi ile ilgilenen LGBT aktivisti Planlı Ebeveynlik grubunun materyallerini kullandığını ve sosyal medya hesaplarının hem cadı temalı hem de cinsel içerikli materyallerle dolu olduğunu belirtti. Tobin'in üstsüz olduğu ve göğüslerini aldırdığı bir fotoğrafın paylaşıldığı da ifade edildi. Bölge, velilerin endişelerini küçümseyerek, onlara "yanlış bilgilendirmeye" maruz kaldıklarını söyledi.

Genderqueer
Pennsylvania'daki Unionville Lisesi, öğrencilere flört hakkında konuşması ve cinsellikleri hakkında anket yapması için bir 'genderqueer' cadı tuttu.

Ancak, velilerin Tobin'in flört konulu sunumunun yanı sıra öğrencilere seks temalı bir anket uyguladığını öğrenmelerinin ardından konu tekrar gündeme geldi. Ankette, çoğunluğu 14 yaşında olan öğrencilere “cinsiyet kimliklerinin” ne olduğu ve cinsel bir eylemde bulunmaları için "baskı" hissedip hissetmedikleri ya da birisinin onlara cinsel bir şey yapmaları için baskı yapıp yapmadığı soruldu.

Velilerden Chad Williams, anketin ebeveyn izni olmadan Tobin tarafından uygulandığını ve bu durumun Aile Eğitim Hakları ve Gizlilik Yasasını (FERPA) ve Öğrenci Koruma ve Gizlilik Değişikliğini (PPRA) ihlal ettiğini belirtti. Tobin'in sunumunun arkasında duran okul yönetimi, Tobin'in sunumunda Planlı Ebeveynlik'ten hiçbir kaynak kullanılmadığını iddia etti, ancak Chester County Suç Mağdurları Merkezi (CVC)’nin Facebook sayfasındaki videolar bu iddiayı çürüttü.

Veliler, durumun daha fazla araştırılması gerektiğini söylüyor.