Özel okullarda ebeveynlerden habersiz bir şekilde çocuklara cinsiyet ideolojisi öğretiliyor

Avusturya'da bir özel okulun velisi, okulda LGBT bayraklarının asılması ve cinsiyet ideolojisini öğreten kitaplara yer verilmesi konusunda ebeveynlere danışılmadan karar verilmesini eleştirdi.
Özel okullarda ebeveynlerden habersiz bir şekilde çocuklara cinsiyet ideolojisi öğretiliyor

 

Erişim tarihi: 12.06.2023

Kaynak: www.indefenceofchildren.org

 

Ben, Avusturya'da bulunan tanınmış bir özel okulun velisiyim. Çocuğumun eğitim aldığı bu okul, yaz tatili boyunca LGBT bayrağını* tüm çocukların görebilmesi için okulun halka açık ana kapısına astı. Bu kapı, öğrencileri okula bırakma alanında ve otoparkın girişinde olduğu için her çocuğun görebileceği bir yerdeydi.

LGBT ideolojisini temsil eden bu bayrağın asılmasına karar verilirken biz ebeveynlere danışılmadı ve bu olay çocukların sınıflarda devamlı aldıkları cinsiyet ideolojisi mesajlarının üstüne geldi. Bunun yanı sıra, okulun ilkokul öğrencilerine yönelik kütüphanesinde "Cinsiyet Çarkı: Herkes için bedenler ve cinsiyet hakkında bir hikâye" kitabı gibi LGBTQ+ temalı düzinelerce kitap olduğunu keşfettik. Ebeveynler hiçbir şekilde bilgilendirilmeden, henüz ilkokul çağında olan küçük çocukların bu kitaplara erişmesine neden müsaade ediliyor? Çocuklarının eğitiminde esas söz sahibi olması gereken ebeveynler neden saf dışı bırakılıyor? Okulun bu yaptığı beyin yıkamak değilse nedir?

 

*LGBT topluluğunun bir sembolü olarak kullanılan gökkuşağı bayrağı, cinsel yönelim ve sözde "cinsiyet kimliği" çeşitliliğini temsil etmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu temsil küresel çapta öyle bir boyuta ulaşmıştır ki gökkuşağı renklerini içeren her görsel “LGBT bayrağı” etiketiyle anılır olmuştur. Propagandanın LGBT aktivizmini normalleştirme ve sevimli kılma çabası gökkuşağının cezbedici renkleriyle beraber bu süreci kolaylaştırmıştır. LGBT sembolleri, başta gökkuşağı bayrağı olmak üzere dünya genelinde çeşitli okular, üniversiteler, organizasyonlar, kapitalist markalar, ünlü isimler ve yapımlar tarafından ticari amaçlarla ve propaganda amacıyla kullanılmaktadır.