Oreo'nun LGBT örgütü ile ortaklığı tartışma yarattı

Oreo’nun okullarda cinsel içerikli kitapların aktivistliğini yapan LGBT kuruluşuyla yaptığı ortaklık tepki çekti.
Oreo'nun LGBT örgütü ile ortaklığı tartışma yarattı


Kaynak: https://www.msn.com/en-us/news
Erişim Tarihi: 13.02.2024
Yayınlanma Tarihi: 13.02.2024

Muhafazakâr grup NLPC*, Oreo'nun LGBTQ+ üyelerine destek veren bir savunuculuk örgütü olan PFLAG (Lezbiyen ve Geylerin Ebeveynleri, Aileleri ve Arkadaşları - Parents, Families and Friends of Lesbians and Gays) ile ortaklığına sert bir şekilde karşı çıkarak LGBT örgütünün "militan aktivist niyetini" ve okullarda cinsel içerikli kitaplara verdiği desteği eleştirdi.

NLPC, Oreo'nun PFLAG gibi gruplarla olan ilişkilerinin risklerini incelemek üzere bir komite kurulmasını talep eden bir hissedar önerisi yayınladı.

NLPC'nin Kurumsal Dürüstlük Projesi Direktörü Paul Chesser, "Çocuklar arasında bu kadar popüler olan ikonik bir markanın PFLAG'deki yıkıcı cinsiyet ideolojisi savunucuları ve cinsiyet değiştirme destekçileriyle iş birliği yaparak oluşturduğu tehdit nedeniyle" NLPC'nin bu reklamı hazırladığını ifade etti.

Öneri, şirketin eylemleri hakkında daha fazla şeffaflık sağlamayı amaçlıyor.

Chesser, "Temel olarak teklif, şirketin PFLAG gibi bölücü siyasi aktivistlerle ittifaklarını yeniden gözden geçirmesi çağrısında bulunuyor ve bir rapor en azından şirketin yaptığı diğer her şey hakkında daha fazla şeffaflık sağlayacaktır" dedi.

-

* NLPC (National Legal and Policy Center), Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir muhafazakar ve sivil toplum kuruluşudur. İş dünyasındaki etik konulara odaklanarak çeşitli şirketleri ve kurumları gözetlemekte ve eleştirmektedir.