Öğrenciler New York okul yönetimine trans tuvaleti politikasını iptal etmesi için yalvarıyor: 'Artık kendimi güvende hissetmiyorum'

New York'ta Clarkstown Merkez Okul Bölgesi öğrencileri, transseksüel olduğunu söyleyen erkeklerin kız öğrencilere ait banyoları ve soyunma odalarını kullanmasına izin veren politikaya tepki gösterdi.
Öğrenciler New York okul yönetimine trans tuvaleti politikasını iptal etmesi için yalvarıyor: 'Artık kendimi güvende hissetmiyorum'


Kaynak: thepostmillennial.com
Erişim tarihi: 26.02.2024

New York, Rockland bölgesindeki Clarkstown Merkez Okul Bölgesi öğrencileri, transseksüel olduklarını söyledikleri sürece erkeklerin kadın banyolarını ve soyunma odalarını kullanmalarına izin veren bir politika ile ilgili endişelerini yöneticilerle paylaşarak seslerini yükselttiler.

Kızlar, endişelerinin nefretten kaynaklanmadığını, ancak bu yaşta kendi rızaları olmadan karşı cinse maruz kaldıkları için kendilerini güvende hissetmediklerini açıkça belirttiler.

Kızlardan biri: "[Felix Festa Ortaokulu Havuzu'nun] dört duvarı arasında artık kendimi güvende hissetmediğimi ve özgürlüğümün elimden alındığını söylemek için buradayım" dedi. "İkinci sınıftan beri Festa'da okul sırasında yüzmek için bekliyorum. Ancak şimdi penisi olabilecek bir transla soyunma odasını paylaştığımı öğreniyorum."

"Buna maruz kaldığım için kendimi rahat hissetmiyorum," diye devam eden öğrenci: "Kendimi herhangi bir erkeğin penisini görecek kadar olgun hissetmiyorum. Kişi ister kadın ister erkek olduğunu iddia etsin, penis penistir." dedi.

Onun duyguları öğrenci arkadaşları tarafından da paylaşıldı ve içlerinden biri yöneticileri politikalarına uymaları için onlara "zorbalık" yaptıkları için eleştirdi. Söz konusu öğrenci: "Bana kim olduğunla barışık olmayı öğretmiyorsun. Beni güvenemeyeceğim birine savunmasız yanlarımı göstermeye zorluyorsun. Bu nefret söylemi değil; bu, bize dayattığınız kararlardan etkilenen 15 yaşında bir öğrenci... Ben ve arkadaşlarım, mahremiyet duygumuza üst makamlar tarafından değer verilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Bir başka öğrenci ise, bu politikanın öğrencilerin görüşleri alınmadan kabul edildiğini söyleyerek: "Her öğrencinin refahına, mahremiyetine ve güvenliğine öncelik veren; dinlemeye, değerlendirmeye ve gerekirse korumaya söz verdikleri kişilerin çıkarlarına hizmet etmeyen kararları geri almaya istekli liderlere ihtiyacımız var." dedi. Lohud sitesinde yer alan habere göre, Müfettiş Marc Baiocco, bu politikanın Albany'deki eyalet yetkilileri tarafından belirlendiğini savunarak bölgenin tutumunu savundu.