Neden bu kadar çok sayıda genç kız transseksüel olduğunu düşünüyor?

Gençler kendilerini ebeveynlerinden ayırmanın bir yolu olarak transseksüelliğe yönelerek bedenlerini cerrahi müdahalelerle değiştirecek kadar ileri gidebiliyor.
Neden bu kadar çok sayıda genç kız transseksüel olduğunu düşünüyor?

 

Erişim tarihi: 13.06.2023

Kaynak: gendermapper.org

 

Her neslin kendini ebeveynlerinden ayırmak için bulduğu bir yol vardır; gotik olmak, piercing yaptırmak, farklı kıyafetler giymek ve değişik saç stilleriyle cinsiyet kalıplarının dışına çıkmak gibi. Aslında ebeveynden ayrışma, sağlıklı ergenliğin bir özelliğidir.  

On yaşımda, izlediğim filmlerdeki karakterlere benzemeye çalıştım. 13 yaşımda dudaklarımı siyaha boyadım, dudağımı deldirdim ve kendimi "Hayat Boyu Gotik” (Punk'tan etkilenerek doğan bir alt kültürün üyesi) ilan ettim. Fotoğraflarıma biraz utanarak bakıyorum, ama hangi genç kız eski fotoğraflarına baktığında utanmaz ki?

Gençlik yıllarımın bir diğer özelliği de elbette yetişkinlik yıllarımda da devam eden bedenime karşı duyduğum nefretti. Şiddetli ve bazı zamanlarda elden ayaktan düşüren anoreksiya nöbetleri hayatıma musallat oldu ve 20'li yaşlarıma kadar devam eden bir mücadele olarak devam etti.

Yanlış bedene hapsolduklarına düşünüp transseksüel olduklarına inanan en yeni kız grubunu inceledikten sonra kendi kendime şunu merak etmeye başladım: Bu her nesilde kendini tekrar eden çok eski bir hikâye miydi? Tek fark, bu kız grubunun tıbbileştirilerek, cerrahi olarak değiştirilerek ve vücut modifikasyonu yoluna sürüklenerek cinsiyet değiştirmeye itilmesi; ki bu asla başarılamayacak bir şeydir.

Transseksüel
Transseksüel olduğu fikrine kapılan genç kızlar sağlıklı göğüslerini aldırmak için para toplamaya çalışıyor.

İnsanların çeşitli etkinlikler için para toplamasına olanak tanıyan GoFundMe adlı internet sitesinde 33.000 genç kız sağlıklı göğüslerini aldırmak için para toplamaya çalışıyor. Neden bu genç kadınlar için olağanüstü hal ilan etmiyoruz?

Peki bu çılgınlığı destekleyen doktorlar, vurguncular, aktivistler ve şirketler ne olacak?

Joanna Olson Kennedy adlı popüler bir cerrah “Hayatınızın ilerleyen dönemlerinde göğüs isterseniz gidip yaptırabilirsiniz" diyor. Bence bu tıp doktoru göğüslerin işlevini anlamıyor ve plastik implantların asla çocuk emzirme işlevini görmeyeceğini ya da göğüslerin sahip olduğu hissiyata sahip olmayacağını bilmiyor.

Endişe verici bir başka eğilim de bu kızların birçoğunun bu transseksüel ameliyatlarını internet üzerinden fuhuş, sokak fahişeliği ve "OnlyFans" (kullanıcıların ürettikleri pornografik içerikler üzerinden para kazandığı fuhuş sitesi) aracılığıyla finanse ediyor olması.

Bu çılgınlığı destekleyen herkesi, stratejilerini yeniden düşünmeye ve insan olmaya davet ediyorum. Bir zamanlar nasıl bir genç kız olduğunuzu düşünün ve diğer genç kızlara merhamet gösterin. On yıl sonra her şey yerle bir olduğunda onlara ne söyleyeceğinizi düşünün.