Los Angeles'lı anne kızının ölümü için toplumsal cinsiyet ideolojisini suçladı

Los Angeles'lı anne, henüz 19 yaşındayken intihar etmeden önce kızını elinden alan ve cinsiyet değiştirmesine izin veren Çocuk Esirgeme Kurumu’na ve toplumsal cinsiyet ideolojisine tepki gösterdi.
02 Şubat, 2024

İçeriği Paylaş

  • meselelgbt
  • twitter

Benzer Yazılar

Los Angeles'lı anne kızının ölümü için toplumsal cinsiyet ideolojisini suçladı

Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim Tarihi: 01.02.2024

Kaliforniyalı bir anne olan Abigail Martinez, ailesinin transseksüelliği onaylamaması nedeniyle Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından evden uzaklaştırılan 19 yaşındaki kızının “cinsiyet ideolojisi tarafından öldürüldüğünü” iddia etti. Abigail Martinez, Kaliforniya Yargı Senatosu önünde kızı Yaeli'nin hayatını kaybetmesinden cinsiyet ideolojisini sorumlu tuttu. Yaeli Mozelle Galdamez, Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından annesinin evinden alındıktan üç yıl sonra, Eylül 2019'da intihar ederek hayatını kaybetti.

Mart 2022'de DailyMail.com'a özel bir röportaj veren Martinez, Los Angeles'taki okulunu Yaeli'yi çocukken hormon almaya ve cinsiyet değiştirme ameliyatı olmaya teşvik etmekle ve şiddetli depresyonunu uygun şekilde tedavi etmemekle suçladı. 

“Okul ona arkamdan bu LGBT gruplarına gitmesini söylüyordu. Önce cinselliğini sorguladı sonra cinsiyetini sorgulamaya başladı' dedi. Martinez geçen sene Haziran ayında gerçekleşen duruşmada kızının cinsiyet ideolojisi tarafından öldürüldüğünü söyledi. “Çocuk Esirgeme Kurumu kızımı 16 yaşındayken aldı. Devlet okulundaki danışmanı, LGBTQ grubu ve başka bir trans kız ona yardımcı oldu. Kızım sevgi dolu evinden alındı çünkü Kaliforniya eyaleti trans olmasını onaylamadığım için tacizde bulunduğumu iddia ediyor. Kızımı bir isim ve zamirler yüzünden kaybettim.”

(Görsel 2 - Yaeli Mozelle Galdamez, erkek olmak için cinsiyet değiştirdikten sonra 2019 yılında intihar ederek hayatını kaybetti. Anne Abigail Martinez, 'kızım bir cinsiyet ideolojisi tarafından öldürüldü' dedi)

Anne Martinez, Daily Signal'a yaptığı açıklamada kızının liseye başladığında cinsiyetini sorgulamaya başladığını ve LGBTQ+ kulübüne katıldığını, burada erkek olduğunu iddia eden bir kızla tanıştığını ve kızın Yaeli'ye depresyonunun aslında cinsiyetiyle ilgili olduğunu söylediğini belirtti. Okulun, kızının cinsiyet değiştirme isteği hakkında kendisine bilgi vermediğini ve endişelerini dile getirdikten sonra Yaeli'nin okul danışmanının, kızının ailesinin evinden ayrılmasının daha iyi olacağını önerdiğini ifade etti.

Çocuk Esirgeme Kurumu, Yaeli'yi bir eve götürdü ve annesinin onu haftada bir kez bir saatliğine ziyaret etmesine izin verdi. Martinez Daily Signal'a verdiği demeçte kızının velayetini tekrar alabilmek için 'her şeyi' yaptığını ancak başaramadığını söyledi.

Henüz 19 yaşındayken cinsiyet değiştirmesi için ailesinden alınan Yaeli Mozelle Galdamez intihar etti.

“Neden koruyucu ailelerde bu kadar çok transseksüel var? Çünkü bu devlet onları ailelerinden alıyor, onlara evden kaçmalarını söylüyor ve sonra onları çalıyor. Ailelere sıkıntılı çocuklarını tedavi etmeleri için tek bir seçenek sunuluyor: Çocuklarınızın ilaçlarını onaylayın ve sağlıklı vücut parçalarını aldırın ya da çocuğunuzu kaybedin. Hakkımdaki taciz iddiası nihayet düştü ama artık çok geçti. Olan olmuştu. O sırada kızım korkunç bir zihinsel ve fiziksel acı içindeydi. Kızım bir trenin önünde diz çöktü. Toplumsal cinsiyet ideolojisi tarafından öldürüldü” dedi.

(Görsel 3 - Çocuk Esirgeme Kurumu, Yaeli'yi (ortada) bir grup evine götürdü ve annesinin onu haftada sadece bir kez bir saatliğine ziyaret etmesine izin verdi. Martinez Daily Signal'a kızının velayetini tekrar almak için 'her şeyi' yaptığını ancak başaramadığını söyledi)

Anne, Çocuk Esirgeme Kurumu’nun gözetimindeyken kızına hormon verildiğini ve kızın bir erkek ismi olan Andrew adını aldığını söyledi.

Martinez, Daily Signal'e yaptığı açıklamada “Yaptıkları hiçbir şey işe yaramadı” dedi. Senato komitesine “Benim rızam dışında kızıma terapi yerine testosteron verildi” dedi. Annenin dediğine göre kızının ilk iğnesini vurulmak için tek yapması gereken imza atmak ve bir video izlemekti. Anne, "Kendisine söylenen tüm yalanlara inandı" dedi.

Martinez, kızının depresyonunun tedavi boyunca daha da kötüleştiğini ve doktorlara çocuğunun vücuduna verilen zararı açıklamaları için yalvardığını ancak kendisine olumsuz bir şey olmadığının söylendiğini belirtti. 

Martinez, çocukların cinsiyet değiştirmesinin önüne geçilmesi için Kaliforniya komitesinde sesini duyurmaya çalıştı. 'Yalvarıyorum, toplumsal cinsiyet ideolojisini dayatmayı bırakın' dedi. 'Hiçbir ebeveynin benim her gün hissettiklerimi hissetmesini istemiyorum. Cinsiyet değişimi hiçbir çocuğun sağlığı, güvenliği ve refahı için iyi değildir” dedi.