LGBT örgütü yetkilisi, çocuklara internet üzerinden cinsel ilişki teklif ettiği için tutuklandı

Kaliforniya'daki bir LGBT örgütünün yetkilisi, çocuklarla cinsel ilişkiye girmeye çalıştığı gerekçesiyle kısa süre önce düzenlenen bir operasyonda tutuklananlar arasında yer aldı.
LGBT örgütü yetkilisi, çocuklara internet üzerinden cinsel ilişki teklif ettiği için tutuklandı


Erişim tarihi: 24.01.2024
Kaynak: lifesitenews.com

LGBT 'sağlık' hizmetleri sunan Modesto merkezli Rainbow Resource Center'ın kısa bir süre önce atanan yöneticisi Gerad Slayton, internet üzerinden çocuklara cinsel ilişki teklif ettiği için tutuklandı.

Kaliforniya'daki bir LGBT örgütünün eski icra direktörü, çocuklarla cinsel ilişkiye girmeye çalıştığı gerekçesiyle kısa süre önce düzenlenen bir operasyonda tutuklananlar arasında yer aldı.

Turlock Polis Departmanı tarafından yürütülen ve "reşit olmayan çocuklarla cinsel faaliyet amacıyla buluşmak" için internet sohbet odalarını kullanmaya çalışan kişileri yakalamak üzere aylarca süren çok kapsamlı bir operasyon sonucunda, çoğunluğu Kaliforniya’nın Stanislaus ve Merced ilçelerinden olmak üzere on yedi kişinin tutuklandığı bildirildi. Şüpheliler, on üç yaşlarında çocuk sandıkları sivil polis memurlarıyla internet üzerinden konuşuyorlardı.

Turlock Polis Şefi Jason Hedden, "Toplumumuzdaki çocuklara zarar vermek isteyenleri engelleme çabalarından dolayı Dedektif Gina Giovacchini ve ekibimizle gurur duyuyorum" dedi.

Şüpheliler arasında Modesto'dan 42 yaşındaki Gerad Slayton da vardı. Kendisinin, LGBT "sağlık" hizmetleri sağlayıcısı Modesto merkezli Rainbow Resource Center'ın (RRC) kısa süre önce atanan yöneticisi olduğu ortaya çıktı. 

LGBT
Şüpheliler arasında LGBT örgütü Rainbow Resource Center'ın yetkilisi Gerad Slayton da vardı. 

Rainbow Resource Center, Slayton'ın işlediği iddia edilen suçların "çalışma saatleri dışında ve merkez dışında" meydana geldiğini, "bu iddiaları son derece ciddiye aldıklarını", "kuruluşlarının değerlerini veya misyonunu temsil etmediğini" ve "konuyu merkez içinde ele aldıklarını" belirten bir açıklama yayınladı.

Grup, Slayton'ın "artık Rainbow Resource Center'da çalışmadığını" ortaya koyan bir açıklama yayınladı.

Slayton'ın yerine geçici olarak atanan icra müdürü Alex Gutierrez yaptığı açıklamada, Slayton'ın tutuklanmadan önce herhangi bir şikâyete konu olmadığını söyledi. "O pozisyonda yeniydi ve çoğunlukla personel rolleriyle çalışıyordu," diye devam etti.

Rainbow Resource Center, Slayton'ın "kişisel kararını" reddederken, çocukları cinselleştirmenin yasal olarak izin verilen yollarına karşı benzer bir duruş göstermiyor.