LGBT gündemine teslim olan Oreo'nun hisseleri değer kaybedebilir

Oreo’nun çocuklar için cinsiyet değişimini savunan grupla ortaklık yapması, hissedarlar arasında kar kaybına yönelik endişelere neden oluyor.
LGBT gündemine teslim olan Oreo'nun hisseleri değer kaybedebilir


Kaynak: dailywire.com
Erişim Tarihi: 28.05.2024

Bir izleme örgütü, kurabiye şirketi Oreo'nun LGBT gündemine teslim olduğu için hedef alınacak bir sonraki şirket olabileceği uyarısında bulundu.

Ana kuruluşu Mondelez International olan Oreo, çocuklar için cinsiyet değişimini savunan PFLAG grubu ile yıllar süren ortaklığıyla övünüyor. Geçtiğimiz Ekim ayında Oreo, PFLAG'ın 2023 Ulusal Kongresinin sponsorluğunu üstlendi.

Muhabir Mia Cathell, PFLAG'ın "küçükleri tıbbi kasaplıktan korumayı amaçlayan eyalet yasalarına karşı aktif bir şekilde lobi yaptığını, üç yaş kadar küçük okul çağındaki çocuklara sözde ‘cinsiyet onaylama’ prosedürlerini dayattığını" belirtti. PFLAG’ın ayrıca pornografik kitapların devlet okullarına ve kütüphanelere çocukların kolayca erişebileceği şekilde yerleştirilmesi için de mücadele ettiğine dikkat çekti.

Oreo
Geçtiğimiz Ekim ayında Oreo, PFLAG'ın 2023 Ulusal Kongresinin sponsorluğunu üstlendi.

Çarşamba günü, Mondelez'in hissedarlarından Ulusal Hukuk ve Politika Merkezi (NLPC) yıllık hissedarlar toplantısında hazır bulunacak ve hissedarları şirketin solcu ve LGBT davalarıyla olan ilişkisi nedeniyle karlarını tehlikeye attığı konusunda uyaran bir teklif sunacak.

"Mondelez, ikonik atıştırmalık markası Oreo'yu radikal LGBTQ aktivist grubu PFLAG ile ortaklığa soktu. Çerez markası, grubun bu yılki konferansına sponsor oldu; konferansın ana teması okul kütüphanelerine cinsel içerikli kitapların yerleştirilmesini savunmaktı,” ifadelerine yer veren önerge, çok uluslu atıştırmalık devi Mondelez’i, Oreo'nun PFLAG ile rahatsız edici ilişkilere girdiği risk alanlarını incelemeye çağırıyor.

NLPC Yönetim Kurulu Başkanı Peter Flaherty bir basın açıklamasında, "Siyasi rüzgarlar birkaç yıl öncesine göre değişti, ancak Mondelez hala hiçbir şey değişmemiş gibi geçmişte yaşıyor" dedi. "Transgenderizm konusundaki aşırılık kaçınılmaz olarak çocukları tehlikeye atacak kadar ilerlediğine göre, şirketlerin sosyal adalet konularına müdahil olması her zamankinden daha tehlikeli bir hal almıştır."