LGBT aktivistleri ve yandaş medya, genç ölümleri siyasi amaçları uğruna istismar ediyor

Amerika'da LGBT aktivizmi güden GLAAD adlı kuruluşun Başkanı Sarah Kate Ellis, LGBT’li bir gencin ölümünü istismar etmeye ve siyasileştirmeye yönelik bir girişimde bulundu.
LGBT aktivistleri ve yandaş medya, genç ölümleri siyasi amaçları uğruna istismar ediyor


Kaynak: thefederalist.com
Erişim tarihi: 24.03.2024

Amerika'da LGBT aktivizmi güden GLAAD adlı kuruluşun Başkanı Sarah Kate Ellis, LGBT’li bir gencin ölümünü istismar etmeye ve siyasileştirmeye yönelik bir başka girişimde daha bulunarak, geçtiğimiz günlerde Twitter/X üzerinden 17 yaşındaki River Nevaeh Goddard'ın öldürülmesinin doğrudan LGBT karşıtı söylemler ve Cumhuriyetçi yasalarla bağlantılı olduğunu iddia etti. 

Ellis: "Gençler ve özellikle de LGBTQ gençler, kendilerini korumakla görevli yetişkinler ve sistemler tarafından çoğu zaman başarısızlığa uğratılmakta ve kriz zamanlarında başvurabilecekleri bir yer olmadığını hissetmektedirler. Liderlerimiz ve toplumlarımız daha iyisini yapmalıdır." dedi.

Ellis sözlerine şöyle devam etti: "Politikacılar nefret ve şiddetin alevlerini körükleyen tehlikeli LGBT karşıtı söylem ve yasaları durdurmalıdır."

Mesele şu ki, Goddard zorbalık ya da okullardaki LGBT karşıtı mevzuat iddiaları nedeniyle ya da bir nefret suçu nedeniyle öldürülmedi. İddialara göre 20 yaşındaki erkek arkadaşı tarafından, kendisini aldattığı suçlamasıyla defalarca kılıçla bıçaklanarak öldürüldü.

Stow Massachusetts'ten 20 yaşındaki Shane Curry, aile veya ev halkından birine saldırı ve darpla suçlanıyordu. 5 Nisan 2024 tarihinde polis, sağlık kontrolü yapmak üzere çiftin evine geldi. Curry'nin annesi oğluna iki gün boyunca ulaşamayınca polisi aramıştı. Curry iki saat boyunca polisin içeri girmesini engellemeye çalışmış ve sonunda polis içeri girdiğinde kurbanı odasında ölü olarak bulmuştu. Çiftin, Curry'nin onu kendisini aldatmakla suçladığı ve uyuşturucu bağımlılığı konusunda Goddard ile yüzleştiği bir tartışma yaşadığı bildirildi. Curry polise karısını bir kılıçla birkaç kez bıçakladığını söyledi. Polise: "Yaralamak işe yaramıyordu. Ona vurmak işe yaramıyordu, o yüzden onu bıçaklamam gerekiyordu, ben de yaptım" dedi.

Nonbinary
17 yaşındaki nonbinary River Nevaeh Goddard'ın erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Curry'nin 2023 yılında annesine saldırmak da dâhil olmak üzere aile içi şiddet geçmişi bulunuyordu. Goddard'ın büyükbabası Michael Simmons ise, Curry ile daha önce konuştuğunu ve erkek arkadaşının ona bakacağına söz verdiğini belirtti. Goddard hapishanede doğmuş ve büyükbabası tarafından büyütülmüş ancak kötü muamele ortamı nedeniyle evden uzaklaştırılmıştı. Devletin davranışsal tedavi görmesini talep etmesi üzerine kaçana kadar bir ailenin yanına koruyucu olarak yerleştirilmişti. Koruyucu ailesi onun son iki yıldır kayıp olduğuna inanıyordu.

GLAAD, onun kendisini nonbinary (iki cinsiyet olduğu gerçeğini reddeden) ve panseksüel (cinsiyeti fark etmeksizin herkese ilgi gösteren kişi) olarak tanımladığını ve cinsiyet belli etmeyen zamirler kullandığını bildirdi. Ayrıca River ve doğum adı olan Nevaeh ismini de kullanıyordu. Uyuşturucu bağımlılığını da içeren bariz bir aile içi istismar vakası olmasına rağmen GLAAD, Goddard'ın hayatı ve ölümü hakkında haber yapan medyayı Goddard'ın kimliğine saygı göstermeye ve artan LGBT karşıtı düşmanlık, mevzuat ve saldırı ikliminin Goddard'ın ölümünden önceki yıllarda yeterli desteği alamamasında nasıl bir etkisi olduğunu araştırmaya çağırdı.

Onun ölümünü tamamen siyasi bir propaganda aracına dönüştürmeyi planlıyorlar. Yakın zamanda gündeme düşen Dagny (Nex) Benedict'in ölümünde olduğu gibi, iddia edilen LGBT karşıtı yasaların, söylemlerin ve hatta zorbalığın bu olayla bir ilgisi olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Bir LGBT sitesi olan Advocate ise haberinde "Goddard'ın ölümü, bir tuvalette akranları tarafından fiziksel saldırıya uğradıktan sonra intihar ederek ölen transseksüel lise öğrencisi Nex Benedict'in ölümünden sadece aylar sonra geldi" ifadelerine yer verdi.

Trans
Ağır bir akıl hastalığından muzdarip olan rans genç Dagny (Nex) Benedict, aşırı doz kullanımından dolayı hayatını kaybetmişti.

Benedict'in trajik hikâyesi artık bilindiği üzere, genç kadın ağır bir akıl hastalığından muzdaripti, psikiyatrik ilaçlar kullanıyordu ve küçük bir çocukken kendisine tecavüz eden babasının cinsel suçlu şartlarını ihlal ettiği için yeniden tutuklanmasından bir hafta sonra evinde aşırı dozdan öldü. Benedict'in kendisinin kışkırttığı kavganın video kanıtları da çeşitli ve değişen LGBT kimlikleri nedeniyle hedef alındığına dair herhangi bir gösterge sunmuyordu. Aksine, Benedict'in kendisinden yaşça küçük üç kıza hafif bir yorum yüzünden saldırdığı ve bir kızı saçından tutup kağıt havlu makinesine çarptığını övünerek anlattığı bildirildi.

Dolayısıyla onun bir nefret suçu kurbanı olduğu hikayesi tamamen uydurma ve sürekli tekrarlanan bir hikaye. Aynı şekilde, Goddard'ın LGBT’li olması nedeniyle özel olarak zarar gördüğüne veya ihmal edildiğine dair hiçbir gösterge yok. Onu bir aile üyesi büyütmüş, istismar nedeniyle evden alınmış ve şefkatli bir koruyucu ailenin yanına yerleştirilmiş. Devlet daha derinlemesine yardım sağlamaya çalışmış ve o da kaçmış. Büyükbabasının tanıdığı yaşlı bir adamla yaşamış. LGBT karşıtlığının, mevzuatın ve saldırıların giderek arttığı bir iklim bu durumu nasıl etkilemiş olabilir? LGBT’liler genel olarak daha yüksek oranda aile içi istismara maruz kalmaktadır. Lezbiyenlerin %44'ü ve gey erkeklerin %26'sı yakın partner şiddeti bildirmiştir. Biseksüel (her iki cinse ilgi gösteren) kadınların %61'inden fazlası ise  aile içi şiddete maruz kaldığını bildirmiştir.

Gerçek şu ki, suçlanması gereken tek kişi onun katili olduğu iddia edilen kişidir. Evet, Goddard hayata büyük dezavantajlarla başladı ve ailesi onu yüzüstü bıraktı. Evden kaçtı, uyuşturucuya bulaştı ve istismarcı bir ilişkinin tuzağına düştü. Ancak LGBT ile ilgili hiçbir yasa, farkındalık kampanyası ya da "retorik" kınaması bu gerçekleri değiştiremezdi. Benedict'in hikayesinde olduğu gibi, LGBT medyası ve savunucuları bu trajik vakaları sadece siyasi rakiplerine karşı silah olarak kullanmakla ilgileniyorlar. Duygusal şantaj ve tuhaf suçlamalarla rakiplerine zorbalık yapmak, gözlerini korkutmak ve onları susturmak istiyorlar. Mağdurlara yardım etmek umurlarında değil. Sadece bir sonraki seçim döngüsünü atlatmak için onları istismar etmek istiyorlar.