Kütüphanelerde çocuklar için düzenlenen hikaye saati etkinliklerine trans kadınlar davet ediliyor

Çocukları hedef alan ‘’Drag Queen Hikâye Saati’’ etkinlikleri, aşırı cinselleştirilmiş yarı çıplak trans kadınların eşliğinde çocukların zihinlerini kirletiyor.
Kütüphanelerde çocuklar için düzenlenen hikaye saati etkinliklerine trans kadınlar davet ediliyor

 

Erişim tarihi: 12.06.2023

Kaynak: binary.org.au

 

Çocukları hedef alan ‘’Drag Queen Hikâye Saati’’ etkinlikleri, ebeveynlerden gelen tepkilere rağmen kütüphanelerde düzenlenmeye devam ediyor. İşte birkaç ay önce gerçekleştirilen üç etkinlik:

Daha önce bu etkinliğe birkaç kez ev sahipliği yapmış olan Birleşik Krallık'taki Newcastle Kütüphanesi, sosyal medya üzerinden duyurduğu Drag Queen hikaye saati etkinliğini yakın zamanda tekrar gerçekleştirdi.

ABD, Washington'daki Marylands Kütüphanesi, Cougar Morrison adlı drag queen ile birlikte bu etkinliğin tanıtımını yaptı. Facebook sayfasındaki tanıtımda, bu "trans kadın"ın yarı çıplak bir fotoğrafı kullanıldı.

Avustralya'daki Oakleigh Kütüphanesi'nde düzenlenen Drag Queen Hikâye Saatinin biletleri ise kısa sürede tükenmişti.

Trans kadın
Drag Queen Hikaye Saati etkinliklerinin trans kadınlardan oluşan tanıtım görsellerinden bazıları

Yerel meclis kütüphaneleri, çocukları müstehcen yetişkin eğlencelerine maruz bırakmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Muhalefeti bağnazlık ya da "transfobiyle" etiketlerken, "hoşgörü" ve "kapsayıcılık" filizlendirdiklerini iddia ediyorlar.

Drag Queen'ler yetişkin kategorisindeki şovmenlerdir. Kendilerini aşırı cinselleştirilmiş kadın kılığına sokan erkeklerdir ve çoğu yetişkin kulüplerinde müstehcen rutinler sergilerler. Artık bu şovlarını küçük çocuklarla paylaşma serbestlikleri var gibi görünüyor.

Halkın vergilerinin finanse ettiği kütüphaneler çeşitlilik ve kapsayıcılık iddialarını ciddiye almamızı isteselerdi, sizce de başka 'çeşitlilikler içeren' hikâye saatlerine daha ev sahipliği yapmazlar mıydı? Büyükannemle büyükbabamın masal saati gibi. Ya da tekerlekli sandalyedeki kişilerin hikâye saati. Ya da serebral palsi hikâye saati. Ya da polis hikâyesi saati. Ya da siyahi kadınların hikâye saati...

Ama hayır, bu kütüphanelerin küçük çocuklara çeşitlilik, kapsayıcılık ve hoşgörü hakkında vermek istediği tek mesaj, yetişkin erkeklerin kadın stereotipleriyle alay etmesi ve onları aşağılamasıdır.

Ancak sorulması gereken asıl ve çok rahatsız edici soru, kadınlıkla alay eden yetişkin erkeklerin neden bunu küçük çocuklara empoze etmek istedikleridir.