Küçük çocukları cinsiyetlerini sorgulamaya teşvik eden LGBT eğitim derneği gizemli bir şekilde kapandı

Üç yaşındaki küçük çocukları cinsiyetlerini sorgulamaya teşvik eden ve kuruluşundan itibaren skandallara konu olan LGBT yardım kuruluşu gizemli bir şekilde kapandığı ortaya çıktı.
Küçük çocukları cinsiyetlerini sorgulamaya teşvik eden LGBT eğitim derneği gizemli bir şekilde kapandı


Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim tarihi: 12.02.2024

LGBT yardım kuruluşu Educate and Celebrate (Eğit ve Kutla), eğitimde “eşitlik ve çeşitliliğe yaptığı katkılardan” dolayı Britanya İmparatorluk Nişanı alan öğretmen Dr. Elly Barnes tarafından kuruldu. Ancak o zamandan beri hem kuruluş ve hem de Dr. Barnes skandallara konu olmaya devam etti.

Educate and Celebrate, faaliyete geçtiğinde ilkokullar da dahil olmak üzere”'cinsiyet, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim kavramlarını kurumların dokusuna yerleştirmeyi” umduğunu söylemişti. Ancak, üç yaşındaki çocukları cinsiyetlerini sorgulamaya teşvik etmekten, 'Bay' ve 'Bayan' kelimelerinin cinsiyet ayrımı gözetmeyen terimlerle değiştirilmesi için baskı yapmaya kadar bir dizi tartışmanın ardından kuruluş gizemli bir şekilde kapandı. Son hesapları, gider ve gelir arasında 30,000 sterlinden fazla bir açık olduğunu da ortaya koydu.

Kuruluş, 3 Ocak'ta resmi olarak kendini kapatma talebinde bulundu. Şimdi ise üç ay içinde hükümet web sitesinden kaldırılacak. Kuruluş kapanma nedenini belirtmedi ancak çalışmalarının da henüz bitmediğini belirtti. Mütevelli heyeti başkanı Julie Bremner ise şunları söyledi: “Kuruluşu kapatma kararı bizim kararımızdı. Hepimiz kariyerlerimizi eğitimde kapsayıcılığa adamış uzun süredir hizmet veren öğretmenler, okul liderleri ve akademisyenleriz. Çok ihtiyaç duyulan çalışmalarımıza yeni projelerle devam edeceğiz.”

Educate and Celebrate'in kurucusu Dr. Elly Barnes ise üç yaşındaki çocuklara yönelik LGBT temalı alfabe öğrenme kitabıyla ödül kazanmasının ardından yeni bir başarının tadını çıkarıyor gibi görünüyor. Söz konusu kitabın açıklamasında şöyle deniyor: “ABC Pride, küçük okurları Pride'ın (onur) renkli dünyası aracılığıyla alfabeyle tanıştırıyor. Çocuklar harfleri ve kelimeleri keşfederken aynı zamanda LGBT topluluğu ve nasıl kapsayıcı olunacağı hakkında daha fazla şey öğrenebilirler.”

Ancak sadece birkaç ay sonra Dr. Barnes'ın kurduğu yardım kuruluşu kapanıyor. Hem yardım kuruluşunun hem de Dr. Barnes'ın web siteleri artık çevrimiçi değil.

LGBT
LGBT yardım kuruluşu Educate and Celebrate kurucusu Dr. Elly Barnes, eğitimde cinsiyetsizliğin teşvik edilmesini söylemesinin ardından tepkiyle karşılaşmıştı.

The Family Education Trust (Aile Eğitim Vakfı)'ndan Lucy Marsh ise şunları söyledi: “Dr. Elly Barnes okullarda heteroseksüelliği yıkma planı konusunda oldukça açıktı, bu nedenle bu kuruluştan herhangi birinin çocuklarla temas kurmasına izin verilmesi anlaşılamaz bir durumdur. Çünkü açıkça küçük çocuklara queer teorisini ve cinsiyet ideolojisini aşılamak istiyorlar. Çocukları cinselleştirmeye ve endoktrine etmeye devam etmek üzere yeni bir isim altında yeniden açılması yerine kalıcı olarak kapatılmasını umuyoruz. Hükümet, üçüncü taraf RSE (ilişki ve cinsel eğitim veren) kuruluşların okullarda serbestçe dolaşmasına engel olmalıdır.

Çocukların bu şekilde beyinlerini yıkamak için çalışan kuruluşlar yardım kuruluşu statüsüne sahip olmamalıdır.”

2017 yılında yardım kuruluşu, çocukları cinsiyetlerini sorgulamaya teşvik eden kitapları anaokulları ve ilkokullar için okuma listelerine koydu - yani üç yaşından küçük çocuklar bu kitapları okuyacaktı. Daha geçen yıl bir öğretmen St Albans'taki bir okulda çocuklara bu kitaplardan birini okurken görüntülendi.

Yine geçen yıl, çocuklara ergenliğe ulaşmadan önce anal seks ve orgazmın öğretildiğini ve mastürbasyon yapma ödevi verildiğini gösteren dehşet verici ders planları ortaya çıkmıştı.

2021 yılında yardım kuruluşu, paralı bir yatılı okul yönetimi ile 'heteronormativiteyi parçala' sloganı atmayı reddettiği için görevden alınan bir Hristiyan din görevlisi arasında geçen bir anlaşmazlığa karışmıştı.

2022 yılında Dr. Elly Barnes, öğretmenlere eğitimde 'cinsiyetsiz bir modele' doğru ilerlemeleri gerektiğini söylediği için hükümet tarafından sert bir kınama almıştı.

Ulusal Eğitim Sendikası tarafından finanse edilen bir oturumda Dr Barnes, erkek, kız, oğul ve anne gibi kelimelerin atılmasını ve bunların yerine cinsiyet ayrımı gözetmeyen ifadelerin kullanılmasını önermişti. Akıllara durgunluk veren öneri, Eğitim Bakanlığı (DfE) tarafından eleştirilmişti. Bakanlık sözcüsü, önerilerin uygunsuz ve tamamen gereksiz olduğunu söylemişti. 'Sınıflarımızda böyle şeyler olmamalı' diye eklemişti.

Trans
Educate and Celebrate adlı yardım kuruluşunun destekçilerinden olan Jordon Gray adlı trans komedyen, bir TV skeci sırasında soyunarak büyük tartışmalara yol açmıştı.

Educate and Celebrate adlı yardım kuruluşu, aynı yılın ilerleyen günlerinde destekçilerinden birinin - Jordan Gray adlı trans bir komedyenin - bir TV skeci sırasında soyunarak penisini teşhir etmesiyle kendini daha da büyük bir tartışmanın içinde bulmuştu. Gray, Channel 4'ün Friday Night Live programında “trans kadın” olmakla ilgili küfür dolu bir şarkıyı bitirirken, çığlık atan seyircilerin önünde soyunmuştu.

Eleştirmenler, 1.400'den fazla izleyicinin yayın izleme kuruluşuna şikayette bulunmasıyla birlikte bu durumu “utanç verici” ve “saldırgan” olarak nitelendirmişti. Müstehcen skece atıfta bulunan hayır kurumu Educate and Celebrate, sanatçıyı hamilikten çıkardıklarını söylemişti.

Gray, Educate and Celebrate adına cinsiyet hakkında konuşmak üzere okullara gittiğini ve yeni yürümeye başlayan çocukların konuşulanları hemen anladığını ifade etmişti. Ancak yardım kuruluşu yaptığı açıklamada Gray'in kendileri adına “hiçbir zaman okullara gitmediğine” inandıklarını ve kendisinden hiçbir zaman kuruluş için çalışma yapmasını istemediklerini iddia etmişti.