Küçük çocuklar i̇çi̇n ci̇nsel eği̇ti̇m adı altında LGBTQ dersi

Avustralya okullarında ve kreşlerinde çocukların müfredatına LGBTQ derslerinin eklenmesi ebeveynlerin tepkisini çekti.
Küçük çocuklar i̇çi̇n ci̇nsel eği̇ti̇m adı altında LGBTQ dersi

 

Erişim tarihi: 12.06.2023

Kaynak: www.indefenceofchildren.org

 

Geçtiğimiz hafta oğlumun kreşteki son haftasıydı. Kreşin ebeveynlere gönderdiği ve çocukların 17 Mayıs IDAHOBIT (Uluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı) gününde homofobi, bifobi ve transfobi ile mücadele etmek adına "kapsayıcılık" ajandasının piyonları olacağını bildirdiği e-postayı gördükten sonra oğlumu aniden bu kreşten almaya karar verdim. Bu şeye "Gökkuşağı Günü" adı verilecekti ve konuşmayı yeni sökmüş küçücük çocuklar, beyinlerine radikal cinsiyet ideolojisini aşılayan etkinliklere katılmaya zorlanacaktı. 

Kreşteki IDAHOBIT gününün haberini alınca kendimi çok kötü hissettim ve derhal kreş müdürünü aradım. Bana sadece Gökkuşağı Günü'nün gündemde olmadığı, aynı zamanda LGBTQ materyallerinin de "çocuk müfredatının bir parçası" olduğu bilgisi verildi. Kafası karışık bir grup yetişkin kararları ve yaşam tarzlarının onaylandığını hissetsin diye çocukların kullanılmasını asla kabul etmeyeceğim, özellikle de asılsız cinsiyet ideolojisi söz konusu olduğunda. Artık mesele çocuklar için en iyisini yapmaktan çıkmış, bir grup yetişkinin "kapsayıcılık" adı altında kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlama çabasına dönmüştür. Bu narsisizmin tanımıdır. Artık bunun farkına varmamız gerek. 

LGBTQ
Avustralya'da küçük çocuklara ci̇nsel eği̇ti̇m adı altında LGBTQ dersi veriliyor.

2011 yılında Avustralya’nın Victoria eyaletindeki Kraliyet Çocuk Hastanesine hormon kullanımı veya ameliyat gibi cinsiyete bağlı uygulamalar için başvuran 18 yaş altı gençlerin sayısı bir düzine civarındaydı. 2020'de bu çocukların sayısı 500'e çok yaklaştı ve 2021'de 800'ün üzerine çıktı. Bu sadece Avustralya'nın Victoria eyaletindeki durum. Bu rakamlar hem ABD hem de Birleşik Krallık'taki trendlerle de tutarlı.

Anne babalar, kendinize sorun, birer yetişkin olarak bunların sorumluluğunu taşıyor muyuz? Çocuklarımızı neye doğru itiyoruz? Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz? Çocukları hormonlarla ve ameliyatlarla ömür boyu tıbbileştirmek ve kısırlaştırmak uzun vadede kimi kazançlı çıkaracak? Kimlerin cepleri dolacak? Avustralyalı ebeveynler, okulunuzun çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık adı altında güttüğü politikaları kontrol edin. Sağlık derslerinin müfredatını özenle inceleyin ve okulun bu dersleri vermesi için dışarıdan herhangi bir kuruluş getirip getirmediğini öğrenin!

Aynı anda hem biyolojik gerçekliğe hem bilime hem insan aklına hem de tarihe ters düşen bir konuya rastlarsanız, karşınızda ideolojik bir doktrin var demektir. Çok küçük yaştakiler için bile, okullarda olup biten şeylere karşı tetikte olmaktan başka çaremiz yok.