Kentucky valisi çocukları transseksüellikten koruyan tasarının veto edilmesini savunması üzerine tepki topladı

Kentucky Valisi Andy Beshear, tepkiler üzerine çocuklara yönelik transseksüel ameliyatlarını hiçbir zaman desteklemediğini ve bu ameliyatların Kentucky'de gerçekleşmediğini söyledi ancak Kentucky Üniversitesi 16 yaşındaki kızlara mastektomi yapıldığını itiraf etti.
Kentucky valisi çocukları transseksüellikten koruyan tasarının veto edilmesini savunması üzerine tepki topladı

 

Erişim tarihi: 20.12.2023

Kaynak: lifesitenews.com

 

Kentucky'deki Hıristiyan Demokrat bir milletvekili, çocukların kendilerini transseksüel (kişinin biyolojik cinsiyetine belli yollarla müdahalede bulunup bir diğer biyolojik cinsiyete bürünme hali) ilan edip kendilerini sakatlamalarını önlemeye yönelik bir tedbiri ortadan kaldırma girişimini savundu ve bunun "yapılacak doğru şey" olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında Kentucky Valisi Andy Beshear, cinsiyet karmaşası yaşayan çocukları zararlı ergenlik engelleyici ilaçlardan, karşı cinsiyet hormonlarından ve onları kalıcı olarak sakat ve kısır bırakan transseksüel ameliyatlarından korumaya yönelik bir tedbiri veto etti. Cumhuriyetçi milletvekilleri Mart ayında SB 150 sayılı yasa tasarısındaki vetoyu geçersiz kıldı.

Bu ay Cumhuriyetçi rakibi ve mevcut eyaletin Başsavcısı Daniel Cameron karşısında yeniden seçilen bir Hıristiyan ve papaz olan Beshear, kendisini transseksüel hakları adı altında çocukların sakatlanmasını teşvik etmekle suçlayan Cumhuriyetçi muhaliflerine karşı geri adım atmaya çalıştı. Bu konudaki “tutumunun her zaman açık olduğunu” ve “reşit olmayan çocuklara yönelik cinsiyet değiştirme ameliyatını hiçbir zaman desteklemediğini ve bunun Kentucky'de gerçekleşmediğini” savundu. Ancak LifeSiteNews'in daha önce bildirdiğine göre Kentucky Üniversitesi, Beshear'ın iddialarıyla çelişen şekilde, "cinsiyet değiştirme" amacıyla 16 yaşındaki kızların göğüslerinin alındığını itiraf etti.

Transseksüel
Kentucky valisi Andy Beshear, çocukları transseksüellikten koruyan tasarının veto edilmesini savunması üzerine tepki topladı.

Beshear Pazartesi günü eski Beyaz Saray Basın Sözcüsü ve mevcut MSNBC sunucusu Jen Psaki'ye kararının arkasında olduğunu söyledi ve Kentucky'deki transseksüel meselesini çevreleyen Cumhuriyetçi söylemin "iğrenç" ve "acımasız" olduğunu savundu.

Ancak trans tıp alanındaki önde gelen liderler bile, "toplumsal bulaşmanın" çocuklar ve gençler arasında translık iddiasının artan sayısında bir faktör olduğunu kabul etti; bu da ciddi sonuçlara yol açabilecek sahte bir gerçekliğin kabulü anlamına geliyor .

Transseksüellerin kimliklendirilmesinde ve çocukların cerrahi ve kimyasal olarak sakatlanmasında son dönemde yaşanan artış, ülke genelindeki çocukların  sınıflarında transseksüel veya nonbinary (iki cinsiyeti de reddeden, ikili cinsiyet sınıflandırmasının dışında kaldığını iddia eden kişi) gibi etiketleri benimsemeleri konusunda aktif olarak teşvik edilmesiyle aynı zamana denk geldi.

Çocukların kendilerini transseksüel olarak ifade etmeleri yönündeki kamuoyu teşvikine rağmen, Mart 2022'de yayınlanan bir araştırma, "transların %82'sinin kendilerini öldürmeyi düşündüğünü, %40'ının intihara teşebbüs ettiğini ve intihar eğiliminin transgender gençler arasında en yüksek olduğunu" ortaya koydu. 

Buna ek olarak, araştırmalar cinsiyet disforisinden (cinsiyet hoşnutsuzluğu) muzdarip çocukların yüzde 80'inden fazlasının kalıcı ve zayıflatıcı cerrahi veya farmasötik müdahalelere maruz kalmadıkları takdirde ergenlik döneminin sonlarına doğru disforilerini kendiliğinden atlattığını göstermektedir. Transgender ameliyatları ve ilaçlarının kaydedilen zararlı etkilerinden bazıları kalp-damar hastalıkları, kemik yoğunluğu kaybı, kanser, felç ve kan pıhtılaşması, kısırlık ve intihar eğilimidir.