Kentucky Senatörü, bir yargı komitesi toplantısında konuşarak 'çocuk şişme bebeklerin pedofiller için yararlı olduğunu” savundu

Kentucky Senatörü Karen Berg'in çocuk şişme bebeklerle ilgili yaptığı şok edici açıklamalar, pedofiliyi meşrulaştırma çabalarına dair büyük bir tepki uyandırdı. Sosyal medyada ve kamuoyunda tartışmalara neden olan bu iddialar, Berg'in daha önceki kontroverisine yeni bir boyut ekledi.
Kentucky Senatörü, bir yargı komitesi toplantısında konuşarak 'çocuk şişme bebeklerin pedofiller için yararlı olduğunu” savundu


Kaynak: thepublica.com
Erişim tarihi: 04.03.2024

Bir Kentucky Senatörü, Yargı Komitesi toplantısı sırasında pedofiller hakkında sarf ettiği sempatik sözlerden sonra eleştiri oklarının hedefi oldu. 29 Şubat'ta Senatör Karen Berg, eyalette bu tür şişme bebeklerin bulundurulmasını yasaklayan bir yasa tasarısının tartışıldığı oturumda çocuk şişme bebeklerine erişimin pedofililer için faydalı olabileceğini savundu.

İlk olarak X'te @way2muchJRMC rumuzlu bir kullanıcı tarafından paylaşılan videoda, çocuk şişme bebeklerine aşina olmadığını ve HB 207'nin tartışıldığı komite toplantısından bir gece önce konuyu Google'da araştırdığını itiraf eden Berg: "Görünüşe göre bu konuda sadece tek bir araştırma var. Ama MAP dedikleri, ‘küçüklere ilgi duyan kişiler’ (pedofililer) var ve bu şişme bebekler üzerinde yapılan sınırlı sayıdaki araştırma aslında bu bebeklerin pedofililerde dışarı çıkıp çocuklara saldırma eğilimlerini azalttığını gösteriyor.” şeklinde bir iddiada bulundu. Devamında, pedofillerin "çocuk şişme bebeklerine" erişimine izin vermenin, onlara çocukları cinsel olarak istismar etme olasılıklarını azaltacak bir "rahatlama" olanağı sunacağını savundu.

Araştırma hakkında konuşan Berg: "İlginç olan taraf ise, araştırmanın yetişkinlere ilgi duyan ve yetişkin şişme bebek kullananlar üzerinde aynı sonuçları göstermemesi ve bu insanların diğer insanlarla ilişki kurma eğilimlerinde herhangi bir azalma görülmemesidir.” dedi.

Berg son olarak, bu konudaki araştırmaların çok sınırlı olmasına rağmen, inandırıcı göründüğü için kendinden emin olduğunu söyleyerek: "Dediğim gibi, araştırma çok iyi değil, kapsamlı da değil ancak var olan araştırma inandırıcı." dedi.

pedofili, çocuk şişme bebekleri, karen berg, kentucky senatörü, eşcinsel, trans
Kentucky Senatörü Karen Berg'in  "çocuk şişme bebeklerin pedofiller için yararlı olduğuna" yönelik açıklamalrı tepki çekti.

Cumhuriyetçi Senatör Whitney Westerfield, Berg'in korkunç iddialarına katılmadığını ifade etti. Berg'in açıklamaları karşısında oldukça şaşırmış görünen Westerfield: "Elimizde bunun tam tersini söyleyen uzman ifadeleri var." dedi.

Berg'in pedofillere yönelik sempatik yorumları X'te de öfkeye yol açtı ve pek çok kişi Berg'in önerisinden tiksindiğini söyledi. Film yapımcısı ve siyasi yorumcu Robby Starbuck, "Demokrat Senatör Karen Berg, pedofilleri 'reşit olmayanlara ilgi duyan kişiler' olarak nitelendirdi ve çocuk şişme bebeklerini kullanabilmelerinin onlar için iyi olduğunu savundu." diye yazdı. "Karen gibi Demokratlar, çocukları cinselleştiriyor ve pedofilleri savunuyor. Bu saf kötülük, cezai açıdan aptallık ya da her ikisi birden."

Diğerleri ise Berg'in araştırmanın kapsamlı olmadığını ama bir şekilde kesin olduğunu söylemesinin ne kadar garip olduğuna dikkat çekti.

X’te “@boysvswomen” rumuzlu bir kullanıcı şöyle yazdı: "Araştırmayı kesin olmamakla, çok iyi olmamakla nitelendirdi ve hatta bulgulardaki diğer cinsel çekiciliklerle tutarsızlığa işaret etti - ama yine de bunun tartışmak için iyi bir şey olduğunu mu düşündü? Neden?"

Ancak senatör Berg ilk kez tartışma konusu olmuyor. Geçen sene Mart ayında, Cumhuriyetçi milletvekillerinin reşit olmayanlara yönelik cinsiyet değiştirme prosedürlerini kısıtlayan bir yasa tasarısını başarıyla geçirmelerinin ardından Berg, Amerika Birleşik Devletleri'nin sözde eşcinsel ve trans çocukları okullardan silmek için ulusal, güçlü ve iyi finanse edilmiş bir çabaya sahip" olduğunu iddia etmişti.