Katolik okul yönetimi, bir öğrencinin cinsiyet ideolojisine karşı çıkması nedeniyle okuldan uzaklaştırılması kararını onayladı

İnsanların erkek ve dişi olarak yaratıldığını söylediği için okuldan uzaklaştırılan öğrenci aktivist Josh Alexander, yerel Katolik okul yönetim kurulunun aldığı karar gereği okula geri dönemeyecek.
Katolik okul yönetimi, bir öğrencinin cinsiyet ideolojisine karşı çıkması nedeniyle okuldan uzaklaştırılması kararını onayladı

 

Erişim tarihi: 04.01.2024

Kaynak: lifesitenews.com

 

17 yaşındaki Josh Alexander, insanların erkek ve dişi olmak üzere iki cinsiyette yaratıldığını söyleyerek LGBT ideolojisine karşı çıktığı için okuldan uzaklaştırıldı.. Renfrew County Katolik Bölge Okul Kurulu (RCCDSB), 17 yaşındaki Josh Alexander'ın geçen ay St. Joseph Katolik Lisesi'nden uzaklaştırılmasına yaptığı itirazın reddine karar verdi. Yayın yasağı ise, kararın gerekçelerinin yayınlanamayacağı anlamına geliyor.  

Alexander'ın avukatı James Kitchen bugün LifeSiteNews'e yaptığı açıklamada, "Başından beri davanın tamamen gizli kalmasını istediler," dedi. "Bahaneleri 18 yaşından küçüklerin mahremiyetini ve kimliğini korumak, ki bu da elbette hiç kimse için bir anlam ifade etmiyor."

15-17 Kasım tarihlerinde yapılan temyiz duruşması, temyizde kullanılan belgelerin yayınlanmasını engelleyen yayın yasağı nedeniyle "tam bir gizlilik" içinde gerçekleştirildi.   

Avukat James Kitchen daha önce LifeSiteNews'e yaptığı açıklamada, okul yönetim kurulunun Alexander'a karşı sunulan belgeler için yayın yasağı talebini duruşma öncesinde kabul ettiğini söylemişti. Avukat, yasakların genellikle reşit olmayanların isimleri de dahil olmak üzere hassas bilgilerin söz konusu olduğu durumlarda verildiğini açıkladı. 

"Sorun şu ki, bir öğrencinin mahremiyetiyle hiçbir ilgisi olmayan şeyler de dahil olmak üzere her şeyin gizli kalmasını istediğimizi söylüyorlar."

Mahkeme, Kitchen'ın yasağın sadece hassas bilgiler için geçerli olması ve okul yönetimi tarafından sunulan herhangi bir bilgi için geçerli olmaması gerektiği yönündeki argümanını reddetti.

"Bu, tam ve eksiksiz bir gizliliği haklı çıkarmaz. Belli ki açıklamak istemedikleri başka bir neden var ve bu nedeni kullanarak kimsenin onları sorumlu tutmayacağını umuyorlar. Okul yönetimi, kimsenin onları sorumlu tutamayacağını düşünüyor." 

LGBT
 17 yaşındaki Josh Alexander, insanların erkek ve dişi olmak üzere iki cinsiyette yaratıldığını söyleyerek LGBT ideolojisine karşı çıktığı için okuldan uzaklaştırıldı.

Kitchen, heyetin Alexander'ın okuldaki "transseksüel" öğrencilere zorbalık yaptığına karar verdiğini söyledi. Alexander'ın Ontario İnsan Hakları Kanunu kapsamında korunan dini inançlarını ifade ettiği iddiasını ise görmezden geldi. Kitchen, "Alexander dini inançlarını ifade etti ve sonra da bunu yaptığı için cezalandırıldı" dedi. Kitchen, yönetim kurulunun okulun Alexander'a karşı uyguladığı ayrımcılığı söyleyemeyeceğini anladığını ve bu nedenle "zorbalık" iddiasında bulunduklarını düşünüyor. 

Geçtiğimiz yıl, o zamanlar 16 yaşında olan Jason Alexander, okulunda LGBT ideolojisine boyun eğmeyi reddetmesi ve erkek öğrencilerin kadın tuvaletlerine girmesine karşı çıkmasıyla gündemdeydi.

Alexander inançlarından geri adım atmayı reddetti ve St. Joseph's Katolik Okulu'ndan süresiz uzaklaştırma cezası alarak mezun olamadı.

Protestoları nedeniyle birçok kez tutuklanmasına rağmen Alexander mücadeleye devam ediyor ve Kanada'yı dolaşarak LGBT gündemine karşı protestolar düzenliyor. Artık aile değerlerini koruma yanlısı hareketin tanıdık bir yüzü haline geldi ve pek çok kişi onu "Save Canada” (Kanada'yı Kurtarın) yazılı kırmızı şapkasından tanıyor.

Kitchen yaptığı açıklamada Alexander ile birlikte kararı ve yayın yasağını temyize götürmeyi çok istediklerini söyledi. Ancak, mücadelelerine sponsor olan Liberty Coalition Canada’nın şu anda Alexander'ın davasını ilerletecek fonu bulunmuyor.