Kanada istihbarat teşkilatı, LGBT ideolojisi karşıtlarını 'şiddet tehdidi' olarak sınıflandırdı

Kanada istihbarat servisi yakın tarihli bir raporunda, toplumsal cinsiyet karşıtı hareket içinde yer alan kişilerin homofobik ve transfobik olduğunu iddia etti.
Kanada istihbarat teşkilatı, LGBT ideolojisi karşıtlarını 'şiddet tehdidi' olarak sınıflandırdı


Kaynak: lifesitenews.com
Erişim tarihi: 22.05.2024

Kanada istihbarat servisi yakın tarihli bir raporunda, toplumsal cinsiyet karşıtı hareket içinde yer alan kişilerin homofobik ve transfobik olduğunu iddia etti.

Kanada istihbarat teşkilatı kısa süre önce yayınladığı bir raporda, LGBT ideolojisinin aşırılıklarına karşı çıkan Kanadalıların, ki buna sadece kadın ya da erkek olunabileceğine inananlar da dâhil, "toplumsal cinsiyet karşıtı hareketi" oluşturduğunu ve bu hareketin önümüzdeki yıllarda "şiddet içeren bir tehdit" oluşturabileceğini iddia etti.

Kanada Güvenlik ve İstihbarat Servisi (CSIS), 7 Mayıs'ta Avam Kamarası'na sunduğu yıllık raporunda, "toplumsal cinsiyet karşıtı söylemleri benimseyen kuruluşlara maruz kalınması" durumunu değerlendirdiğini ve bu söylemleri benimseyen kişilerin "LGBT topluluğuna veya toplumsal cinsiyet yanlısı ideoloji politikalarını ve etkinlikleri destekleyen kişilere karşı şiddeti teşvik edebileceğini" iddia etti.

CSIS, sözde toplumsal cinsiyet karşıtı hareketi, "LGBT topluluğunun kabulü de dahil olmak üzere toplumsal cinsiyet ideolojisinin entegrasyonu ve kabulü ile temsil edilen sosyo-kültürel değişimlere karşı çıkan kişiler” olarak tanımladı. İstihbarat servisine göre, sözde “toplumsal cinsiyet karşıtı hareket”, "Kanada'nın ulusal güvenliğine önemli bir tehdit" olarak görülen İdeolojik Temelli Şiddet İçeren Aşırılık (IMVE) hareketinin bir parçası olarak görüldü. CSIS "toplumsal cinsiyet karşıtı hareket" içinde yer alan kişilerin homofobik ve transfobik olduğunu belirtti. Teşkilat ayrıca dini yorumların, komplo teorilerinin ya da sosyo-kültürel değişime karşı oluşan genel korkunun toplumsal cinsiyet karşıtı hareket eğilimli kişilerde etken olduğunu söyleyerek insanların dini inançlarını da hedef aldı.

Toplumsal cinsiyet
Kanada Güvenlik ve İstihbarat Servisi CSIS, "toplumsal cinsiyet karşıtı hareket" içinde yer alan kişilerin homofobik ve transfobik olduğunu öne sürdü.

İnsanların ya erkek ya da kadın olarak doğduğu bilimsel olarak desteklenen biyolojik bir gerçektir. Bununla birlikte, toplumsal cinsiyet ideolojisini benimseyen insanlar, kişinin biyolojik cinsiyetinin, cinsiyetin bir göstergesi olmadığını ve kişinin sürekli büyüyen bir listedeki sayısız cinsiyetten herhangi biri olabileceğini iddia etmektedir.

CSIS ise toplumsal cinsiyet karşıtı hareketi izlemeyi bir öncelik haline getirdiğini söylemektedir. Bununla birlikte, CSIS'te 30 yıl çalışmış birine göre, teşkilatın "toplumsal cinsiyet karşıtlığı" hakkındaki bildirisi belirli nefret suçlarıyla ilgili olup teşkilatın görev alanına girmemektedir. The Epoch Times isimli haber sitesine görüş bildiren görevlinin söylediğine göre, "Bu CSIS'in görev alanına girmiyor çünkü siyasi değil, ideolojik değil, dini değil; bu bir nefret suçu. Birilerinin teşkilata 'bunları vurgulamanızı istiyoruz' diye dikte edip etmediğini gerçekten merak ediyorum, ki tarihsel olarak bunu yapacağımızı düşünmüyorum. Burada bir gündem belirleniyor gibi görünüyor.”

Başbakan Justin Trudeau'nun hükümeti, reşit olmayan çocuklar için "cinsiyet değiştirme" prosedürlerini benimsemek de dahil olmak üzere trans ideolojiyi kucaklamak ve desteklemek için her şeyi yaparken, aynı zamanda yüzeyde çocuklara yardım etmekle ilgili gibi görünen yasalar çıkardı. Trudeau yönetimindeki federal hükümet, LGBT gruplarını finanse etmek ve LGBT yanlısı gündemi desteklemek için vergi mükelleflerinin paralarından milyonlarca dolar ayırdı. Kanada’nın 2024 bütçesi, LGBT ideolojisini yurt içinde ve yurt dışında teşvik etmek üzere 150 milyon dolarlık bir bütçeye sahip.