Kanada hükümetinin 2024 bütçesi, LGBT ideolojisini yurtiçinde ve yurtdışında teşvik etmek üzere 150 milyon dolar içeriyor

Kanada’danın Trudeau hükümeti, 2024 yılı bütçesi ile LGBT ideolojisini yurt içinde ve yurt dışında teşvik etmek için vergi mükelleflerinin on milyonlarca dolarını harcamayı planlıyor.
Kanada hükümetinin 2024 bütçesi, LGBT ideolojisini yurtiçinde ve yurtdışında teşvik etmek üzere 150 milyon dolar içeriyor


Kaynak:lifesitenews.com
Erişim tarihi: 23.04.2024

Kanada’da Trudeau hükümetinin 2024 yılı bütçesi, LGBT ideolojisini yurt içinde ve yurt dışında teşvik etmek ve işgücündeki eşitlik gruplarını "LGBT" olarak tanımlanan kişileri de kapsayacak şekilde genişletmek için vergi mükelleflerinin on milyonlarca dolarını harcamayı planlıyor. Kanada'nın 2024 bütçesine göre, Başbakan Justin Trudeau 10 yıl boyunca 150 milyon dolar harcamayı ve toplumsal ideolojisini daha da ilerletmek için İstihdam Eşitliği Yasasını genişletmeyi planlıyor.

Bütçede, "Görev gücünün tavsiyelerini takiben, Bütçe 2024, hükümetin İstihdam Eşitliği Yasasını modernize etmek üzere, belirlenmiş eşitlik gruplarını genişletmek de dahil olmak üzere, yasal değişiklikler önerme niyetini duyurmaktadır." ifadeleri kullanılıyor. Kanada İstihdam Eşitliği Yasası kapsamında kadınlar, Aborjin halklar, engelliler ve görünür azınlık mensupları işverenler tarafından özel tedbirler alınmasını hak eden kişiler olarak kabul ediliyor. Ancak Trudeau hükümeti şimdi bu kapsamı genişleterek “lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel, queer” olarak kişilerin yanı sıra "cinsellik ve cinsiyet çeşitliliğine sahip diğer kişileri" de dahil etmek istiyor. Buna göre vergi mükelleflerinin ödediği paralar, "Kanada'nın ilk Federal LGBT Eylem Planını desteklemek, LGBT topluluk eylemine öncelik vermek ve sürdürmek, LGBT haklarını yurt içinde ve yurt dışında ilerletmek ve güçlendirmek ve LGBT konularını Kanada hükümetinin çalışmalarına dahil etmek için bütün bir hükümet yaklaşımı" olarak kullanılacak.

Toplumsal cinsiyet
2024 bütçesine göre, Başbakan Justin Trudeau 10 yıl boyunca 150 milyon dolar harcamayı ve toplumsal ideolojisini daha da ilerletmek için İstihdam Eşitliği Yasasını genişletmeyi planlıyor.

Hükümette ve iş yerlerinde LGBT gündemini teşvik etme taahhüdü, Kanada’da işe alım uygulamalarında liyakate dayalı uygulamalardan azınlık gruplarını kayıran uygulamalara doğru yasal değişiklikler yapılmasını tavsiye eden Aralık tarihli bir raporun ardından geldi. Önerilerden biri, işverenlerin personelleri arasında azınlık gruplarının eksik temsilini düzeltmelerini öneriyordu.

Ancak Trudeau'nun kamu fonlarını eşcinsel ve transseksüel ideolojiyi desteklemek için harcaması Kanadalılar için sürpriz olmadı. Geçtiğimiz Haziran ayında, LGBT "onur" ayı olarak belirlenen dönemde, Trudeau hükümeti "onur ayı için acil durum fonu” olduğunu iddia ettiği 1,5 milyon dolarlık bir fon ayırarak, genellikle çıplaklık ve aşırı derecede müstehcen eşcinsel aktiviteler içeren geçit törenleri düzenleyen organizasyonlara daha fazla güvenlik finansmanı sağlamayı taahhüt etmişti. Aynı ay içinde kayıtlar, Liberal hükümetin COVID karantina yıllarında "onur" etkinlikleri için 12 milyon dolar verdiğini ortaya çıkarmıştı.