Kanada'da sperm kanıtı elde edilmesine rağmen cinsel saldırı şüphelisinin cinsiyetinin “bilinmediği” iddia edildi

Kanada polisi, soruşturma sırasında sperm bulmuş olmalarına rağmen bir metro istasyonunda gerçekleşen cinsel saldırı olayının baş şüphelisinin erkek mi yoksa kadın mı olduğunu 'bilmediklerini' söyledi.
Kanada'da sperm kanıtı elde edilmesine rağmen cinsel saldırı şüphelisinin cinsiyetinin “bilinmediği” iddia edildi


Kaynak: reduxx.info
Erişim Tarihi: 12.02.2024
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2024

İşte cinsiyet ideolojisinin geldiği son nokta... Kanada'da Metro Vancouver Transit Polisi, bir metro istasyonunda gerçekleşen cinsel saldırı olayının baş şüphelisinin erkek mi yoksa kadın mı olduğunu, soruşturma sırasında sperm bulmuş olmalarına rağmen "bilmediklerini" söyledi.

8 Şubat tarihinde Transit Polisi bir basın açıklaması yayınlayarak şüphelinin kimliğinin belirlenmesi için yardım istedi. Fotoğraf ve videolarda uzun saçlı bir erkek olduğu görülen şüpheliye ilişkin bazı temel bilgiler ilginç bir şekilde bültende yer almadı. Şüphelinin cinsiyetine işaret edecek hiçbir zamir kullanılmamıştı (İngilizcede “o” zamiri cinsiyet belli eder) ve şüphelinin cinsiyetine ilişkin hiçbir bilgi yer almıyordu.

Bir gazetecinin yaptığı telefon görüşmesinde görevli polis memuru, Transit Polisinin şüpheliden nasıl bahsedeceklerinden emin olamadıkları için bu bilginin kasıtlı olarak verilmediğini söyledi.

"Bu bilgiyi vermememizin bir nedeni var; çünkü bilmiyoruz. Video kanıtları... kadın gibi görünen, kadın görünümlü birini gösteriyor, ancak fiziksel kanıtlar genetik bir erkeğe ait," dedi Steed. Steed daha sonra fiziksel kanıtın aslında şüphelinin spermi olduğunu doğruladı.

Transit Polisinin şüphelinin cinsiyet kimliğinin ne olduğunu bilmediğini" iddia etmesine rağmen polis memuru, şüphelinin bir penisi olduğuna "inandıklarını" itiraf etti.

Polis memuru, mağdurun tecavüze uğrayıp uğramadığı sorulduğunda "Şüphelinin penisi olduğuna inanıyoruz" dedi. "Ancak videoda kadın olduğu anlaşılan biri görünüyor, bu yüzden cinsiyeti belirtmedik. Çünkü bu kişinin kendini nasıl tanımladığından emin değildik - yanlış anlamak istemedik."

Basın açıklamasına göre olay 2023 yılının Ağustos ayında sabahın erken saatlerinde meydana geldi. Surrey Central SkyTrain İstasyonuna giren bir kadın perona doğru ilerlerken yürüyen merdivene adımını atmış ve şüpheli de arkasından onu takip etmişti. İkili yürüyen merdivendeyken şüpheli mağdura cinsel saldırıda bulunmuştu.

Şüpheli 30 - 40 yaşlarında, 1.80 - 1.80 boylarında, koyu tenli ve ince yapılı olarak tarif edilmişti. Uzun, koyu dalgalı saçları olan bir peruk, açık renkli bir tişört, siyah motorcu şortu ve açık renkli koşu ayakkabıları giydiği görülmüştü.

Polis memuru daha fazla bilgi veremeyeceğini söyledi.

"Soruşturma oldukça karmaşık ve mahkemeye gittiğinde soruşturmanın bütünlüğünü korumak için bazı kanıtları atladık; bu yüzden bu bilgileri saklı tutuyoruz" dedi.