Kanada’da reşit olmayan kız çocuklarına on dakikalık bir randevudan sonra testosteron hormonu reçete edildiği ortaya çıktı

Fransız haber kuruluşu Radio-Canada, bir cinsiyet kliniği hakkında yaptığı özel araştırma sonucu genç kızların cinsiyet değiştirme sürecine dair çarpıcı detaylara ulaştı.
Kanada’da reşit olmayan kız çocuklarına on dakikalık bir randevudan sonra testosteron hormonu reçete edildiği ortaya çıktı


Kaynak: thepostmillennial.com 
Erişim tarihi: 06.03.2024 

Radio-Canada, Kanada’nın Quebec sağlık sistemi üzerine yaptığı araştırmanın 14 yaşındaki bir kız çocuğunun on dakika içinde testosteron reçetesi alabileceğini gösterdiğini açıkladı. Fransız haber kuruluşu, videoyu internet sitesinde "Dünya çapında giderek daha fazla genç kız cinsiyet değiştirmeyi tercih ediyor" başlığıyla yayınladı. 

"Quebec'te sağlık sistemi, cinsiyet değiştirme taleplerine ergenlik engelleyiciler, testosteron hormonu ve mastektomiler (sağlıklı göğüslerin alındığı transseksüel ameliyatı) reçete ederek çok hızlı bir şekilde yanıt veriyor." denilen rapor şöyle devam ediyor: "Bu genç kızlar genellikle çeşitli ruh sağlığı sorunlarıyla merkezlere başvuruyor ve çoğu kişi kafalarında olup biten her şeyi değerlendirmek için kendilerine zaman tanıyıp tanımadığımızı merak ediyor." 

Radio-Canada bu durumu: "14 yaşındaki bir kızın dakikalar içinde testosteron reçetesi alması normal mi? Peki fikirlerini değiştirdiklerinde ne oluyor?" diyerek sorguladı. Quillette editörü Jonathan Kay ise X'te yayınladığı bir yazıda “videonun gerçek haberciliğin neye benzediğini gösterdiğini” söyledi. Kay: "Araştırma ekibi 14 yaşındaki bir oyuncuyu Quebec'teki bir kliniğe gönderdi. Oyuncu burada trans olduğunu iddia etti ve 10 dakika içinde testosteron reçetesi aldı." Ayrıca Kay, Radio-Canada’nın "CBC haber sitesinin Fransız kolu” olduğunu belirtti ve: “İngiliz CBC bunu yayınlamaya cesaret edemezdi." dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Kanada hükümeti, vatandaşlarına "şiddet tehdidi" oluşturdukları gerekçesiyle reşit olmayanların cinsiyet değiştirmesine karşı çıkan ebeveynleri gözetlediğini açıklamıştı. CBC tarafından elde edilen bir belgede, Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi ve Entegre Terörizm Değerlendirme Merkezi’nin: "Kanada'daki trans ve drag toplulukları son aylarda çeşitli çevrimiçi tehditlerin ve gerçek dünyadaki yıldırma taktiklerinin hedefi olduğu" yönündeki iddialarına rastlandı. 

Ayrıca kuruluş, "LGBT karşıtı söylemlerin beyaz milliyetçiler, neo-Naziler, Özgürlük Hareketi ve Diagolon ve QAnon gibi ağlar tarafından benimsenen şiddet söylemlerinde ortak bir tema olmaya devam ettiğini" iddia etti. 

Geçtiğimiz yıl ise yüzlerce gösterici Kanada şehirlerinin sokaklarında ebeveyn haklarını desteklemek için yürümüştü. Etkinliklerde sık sık "çocuklarımızı rahat bırakın" ve "bırakın erkekler erkek olsun, bırakın kızlar kız olsun!" sloganları atılmıştı.